Jak vyčistit bazén

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 13. 08. 2016,  0x


Jarní období s sebou přináší nejen práci na zahrádce a v okolí domu, ale také odzimování bazénu a jeho přípravu na horké dny. Proto se v dnešním článku zaměříme na to, jak vyčistit bazén.

Základní čištění bazénu

Do čištění bazénu se pouštějte nejdříve v dubnu, kdy noční teploty neklesají pod bod mrazu a teplota vody v bazénu se přes den pohybuje nad 10°C. Pokud máte na bazénu krycí plachtu, sundejte ji a nechte ji dobře vyschnout. Teprve pak ji ukliďte na suché místo,  čímž jí zaručíte delší životnost. Poté přichází na řadu odstranění všech nečistot a důkladné omytí stěn i dna bazénu. K tomu můžete použít nepřeberné množství různých přípravků. Existují gelové, tekuté i sypké čističe. Sypké i tekuté prostředky jednoduše naneste na stěny, nechte působit a poté odstraňte veškeré nečistoty. Nakonec vše důkladně opláchněte. Použití sypkých a tekutých čističů je vhodné především na mastné, organické usazeniny a nebo například na řasy. Pokud vás trápí vodní kámen, můžete použít přípravky na bázi kyseliny fosforečné a chlorovodíkové, které uvolní vodní kámen a navíc si dokonale poradí i s běžným bazénovým znečištěním.

Čištění filtrace bazénu

Jakmile budou stěny i dno čisté, můžete se pustit do kontroly a zapojení filtrační jednotky. Důležité je zkontrolovat filtrační médium - ve většině případů se používá filtrační písek. Tento písek je dobré vyměnit za nový, neboť starý ztrácí filtrační schopnosti a náklady na provoz se zvyšují.

Dále důkladně zkontrolujte veškerá těsnění a zapojení filtračního zařízení. Rovněž byste neměli zapomenout na proplach pískové filtrace. Nakonec vás čeká napuštění vody do bazénu a následná kontrola kvality vody. S kontrolou kvality si snadno poradíte pomocí testů. Nejdůležitější informací pro vás ale je pH vody. Tato hodnota by měla být v rozmezí 6,8 - 7,2. Pokud je menší nebo vyšší, použijte přípravky pH plus či pH mínus k dosažení potřebné hodnoty. Další měření proveďte druhý den po aplikaci přípravků a spuštění filtrace. Dobré je také použít chlór pro šokovou dezinfekci bazénové vody. Váš bazén tak bude dokonale připravený na letní radovánky.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.