Jak vybrat vestavnou troubu

Kuchyně

Přidal katerinadoul, dne 23. 05. 2016,  0x


Patříte mezi příznivce moderního stylu a máte rádi, když má všechno své místo? V takovém případě pravděpodobně vsázíte i na vestavné kuchyňské spotřebiče, které jsou oblíbené zejména z toho důvodu, že se stávají nedílnou součástí vaší kuchyně, která tak působí pěkně sjednoceně. V dnešním článku se proto zaměříme na vestavné trouby, které jsou považovány za téměř standardní vybavení domácnosti.

Základní typy vestavných trub

U výběru vestavné trouby musíte v první řadě zvážit její velikost. Na trhu jsou běžně k dostání vestavné trouby o objemu 50 až 70 litrů. Výběr správné velikosti souvisí nejen s tím, kolik a jak často v ní budete péct, ale také s tím, kam konkrétně troubu umístíte. Výhodou je, že ji je možné umístit do téměř jakékoliv výšky a tak ji plně přizpůsobit vašim požadavkům a potřebám. Vestavné trouby disponují různým počtem pater, a to od 3 až po 7. Každá vestavná trouba zvládne pečení. Některé však mohou být mnohem více nápomocné.

V neposlední řadě je dobré dát přednost energeticky úsporným modelům. Nejúspornější třídu představuje A++.

Základní a moderní funkce vestavných trub

Co se týče funkcí, vestavné trouby jsou vybavené obdobně jako samostatně stojící trouby. V dnešní době je téměř samozřejmostí funkce rozmrazování, horkovzdušné pečení, grilování nebo pečení na rožni. Praktickou moderní funkci představuje pyrolytické čištění, které za vysoké teploty spálí veškeré nečistoty, které se rozpadnou. Tyto nečistoty můžete pak jednoduše vymést.

Kromě velikosti a nejrůznějších funkcí můžete vestavnou troubu také vybírat podle jejich vzhledu. Samozřejmostí je také výběr různě odolných materiálů, elektronického displeje nebo standardního tlačítkového ovládání. Z dalších vychytávek, které vám usnadní práci, může vestavná trouba disponovat výsuvnými kolejničkami, sklopným grilem, chlazením dveří či samo-čistící vnitřní stěnou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.