Jak vybrat trampolínu

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 8. 06. 2016,  0x


Trampolína se v posledních letech stala obrovským hitem. Milují ji děti, kteří na ni dokáží dovádět i hodiny, i dospělí, kteří ji používají ke cvičení či k adrenalinovým skokům. Ať už patříte do kterékoliv skupiny, v dnešním článku se zaměříme na kritéria, jak vybrat trampolínu.

Parametry výběru trampolíny

V první řadě je třeba se rozhodnout, zda budete chtít trampolínu umístit v domácnosti, nebo zda poputuje na zahradu. S tím, kde bude trampolína umístěná, totiž souvisí i její velikost. Vzhledem k bezpečnosti je nutné, aby byl kolem trampolíny dostatečný prostor, a to minimálně jeden metr. Co se týče samotné velikosti, máte na výběr z mnoha druhů trampolín, přičemž nejmenší mají průměr od 90 cm. Naopak největší trampolíny, které jsou určeny do venkovního prostředí, mohou mít až 460 cm. Do domácnosti se však rozhodně nehodí trampolína s větším průměrem než 140 cm. A protože ne každý má doma dostatek místa pro trvalé umístění trampolíny, jsou velice praktické i skládací trampolíny, které lze kdykoliv schovat například pod postel.

Aby vám trampolína vydržela co nejdéle, nešetřete na její kvalitě. Kvalitní trampolíny jsou vyrobeny z ocelové konstrukce, zatímco levnější trampolíny jsou zhotoveny zejména z kovového odpadu, a proto nejsou tak pevné. V neposlední řadě je nutné, aby pružiny byly chráněny kvalitním krytem, který odolá i nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Další kritéria výběru trampolíny

Kromě velikosti je zásadním parametrem nosnost trampolíny. U dětí si s nosností nemusíme příliš lámat hlavu. V případě užívání trampolíny dospělými či více dětmi, dejte přednost raději vyšší nosnosti.

V souvislosti s dětmi je taktéž vhodné myslet na jejich bezpečí. Proto jsou stále více oblíbené trampolíny s ochrannou sítí, které děti ochrání před pádem z trampolíny. U malých dětí je také dobré instalovat k trampolíně schůdky, které vám i dětem zaručí větší pohodlí.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.