Jak vybrat mixér na smoothie

Kuchyně

Přidal janapk, dne 11. 05. 2016,  0x


Smoothie je hladce umixovaný nápoj z čerstvého ovoce nebo zeleniny. Nebo z obojího najednou. Není to jen obyčejný koktejl, jedná se o nápoj nabitý vitamíny a vlákninou, který vás díky sacharidům v ovoci obsaženým okamžitě nakopne. Do smoothie můžeme přidávat i další ingredience, jako je med, různá semínka nebo ořechy. Přidáním ovesných vloček nám smoothie plnohodnotně nahradí snídani. Pro stoupence zdravého životního stylu je smoothie každodenní složkou stravy a přísunem důležitých živin, bez kterého si start do nového dne neumí ani představit.

Je nutný smoothie maker nebo stačí mixér?

Pokud máte doma starší mixér s nádobou a smoothie si chcete připravit jen občas pro zpestření, asi si s mixérem vystačíte. Nemá sice přímo funkci na umixování smoothie, správnou koexistenci si ale dokážete ohlídat. Tyčový mixér pro přípravu hladkého smoothie není příliš vhodný. V obou případech pak není zanedbatelný fakt, že zašpiníme dost nádobí a často nás od přípravy odradí i nutnost mixér odněkud vyndat a připravit k použití.

Jestli tedy chcete připravovat každý den, vyplatí se investovat do smoothie makeru.

Podle čeho vybrat smoothie maker

Hodně přístrojů v kuchyni přestaneme používat pro jejich nepraktičnost nebo složité použití. Robot musíme pokaždé znovu sestavit, po použití rozebrat a umýt.

Aby byl mixér na smoothie vždy po ruce a připraven k rychlému použití, měl by zabírat co nejméně místa na kuchyňské lince.

Jeho ovládání by mělo být jednoduché a bezpečné, aby si smoothie dokázaly připravit i děti, například jako zdravou svačinu.

Asi nejdůležitější, co od mixéru očekáváme je výkon. Smoothie maker musí být opravdu dostatečně výkonný, aby dokázal rozsekat a rozmixovat i tvrdší ovoce a zeleninu a ořechy. Zároveň při přípravě oceňujeme rychlost, s jakou máme nápoj umixovaný.

Při výběru také dbáme na materiál, z něhož jsou vyrobeny nádoby, ve kterých smoothie mixujeme, často také i konzumujeme i uchováváme. Proto by nádobky neměly být vyrobeny z plastů, které dodávají nápojům nežádoucí pachuť, nebo se zabarví použitými plody. Nejlépe vybrat výrobce, který na výrobu nádobek používají speciální umělou hmotu, tzv. Tritan copolyester.

Vybíráme správný mixér na smoothie

Asi nepraktičtější záležitostí je smoothie maker s nímž se dá snadno manipulovat. Hlava s noži by měla být oddělitelnou součástí přístroje, nikoli nádobky, ve které nápoj mixujeme. Při výběru volíme takový mixér, v jehož příslušenství najdeme několik nádobek na smoothie, těsnění a víčka, aby bylo možné vyrobit nápoj každému členovi rodiny a podle potřeby ho přenášet. Správný přístroj by měl být jednoduchý na údržbu a snadno omyvatelný.

V neposlední řadě zohledňujeme i design, vždyť smoothie maker už pracovní plochu v naší kuchyni neopustí.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.