Jak vybrat mikrovlnnou troubu
Přidal katerinadoul, dne 23. 05. 2016, 0x
Rádi byste si pořídili novou mikrovlnnou troubu, ale nevíte, jak se v tak široké nabídce nejrůznějších modelů vyznat? V dnešním článku se proto zaměříme na základní kritéria, která je při výběru mikrovlnky dobré zohlednit.
Základní typy mikrovlnek
V závislosti na tom, kam mikrovlnnou troubu umístíte, můžete zvolit buď volně stojící, nebo vestavnou mikrovlnnou troubu. Kromě těchto dvou základních druhů však na trhu seženete i atypickou rohovou mikrovlnnou troubu.
Další kritéria výběru mikrovlnné trouby
Kromě typu mikrovlnné trouby je taktéž nutné zvolit ideální velikost. Ta se zpravidla volí v závislosti na prostoru, který může mikrovlnka zabrat. Kromě toho je však nutné vědět, jaké množství pokrmů budete chtít v mikrovlnné troubě ohřívat. Za standardní a nejčastější objem se považují mikrovlnné trouby o objemu okolo 14 litrů. Ničím neobvyklým však nejsou ani podstatně větší mikrovlnky s objemem 17 až 40 litrů.
U mikrovlnných trub si rovněž můžete zvolit otevírání dvířek. Standardně se otvírají do strany, nicméně můžete sehnat i mikrovlnku s výklopnými dvířky.
Jestliže si bohatě vystačíte pouze s funkcí ohřevu, můžete sáhnout po takzvané monofunkční mikrovlnné troubě, která kromě ohřevu nabízí ještě rozmrazování. V případě, že byste měli rádi v mikrovlnce i funkci grilu, vyberte si bifunkční mikrovlnnou troubu. Stále více domácností však využívá mikrovlnnou troubu k mnohostrannému vaření. K tomu výborně slouží multifunkční mikrovlnné trouby, kterým zpravidla nechybí gril, horký vzduch či vaření v páře.
Z dalších praktických funkcí mohou mikrovlnné trouby disponovat například takzvaným šestým smyslem, který má na starosti optimální využití energie, dále funkcí crisp, jež má pokrmy upéct do křupava, či Jet Defrost až pro sedmkrát rychlejší rozmrazování. Moderní mikrovlnky však zvládnou i přípravu zákusků, a to za pomoci funkce Forced Air.
Komentáře:
Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.