Jak vybrat ledničku s mrazákem

Kuchyně

Přidal katerinadoul, dne 3. 06. 2016,  0x


Vypověděla vám vaše lednice službu či vám už její stávající rozměr nevyhovuje? Kombinovaná lednice, která kromě chladícího prostoru nabízí i mrazák umístěný pod nebo nad lednicí, patří již neodmyslitelně k výbavě každé domácnosti. Víte ale, na co si dát při výběru lednice s mrazákem pozor?

Kritéria výběru lednice s mrazákem

Vzhledem k tomu, že lednice jede v domácnosti neustále, dobře zvažte její energetickou třídu. Počítejte však s tím, že spotřeba na štítcích je uváděna vždy za ideálních podmínek, které představuje okolní teplota okolo 20 °C a prostor kombinované lednice zaplněný přibližně ze 70 %. Ideální samozřejmě je lednice s mrazákem s označením A+++.

Kombinované lednice s mrazákem mohou být rovněž vybaveny kompresorem s jedním nebo se dvěma okruhy. Ačkoli je kompresor s jedním okruhem levnější, v případě rozmrazování mrazáku budete muset vypnout celý spotřebič. Naopak u kombinované lednice s kompresorem se dvěma okruhy můžete libovolně nastavit teplotu pro lednici i mrazák zvlášť. Zároveň můžete lednici kdykoli vypnout, aniž by vám přestal fungovat mrazák. To se hodí například, když vyrážíte na dovolenou a lednici necháváte prázdnou, zatímco v mrazáku máte stále své zásoby.

Další parametry kombinované lednice s mrazákem

Taktéž si dobře rozmyslete, zda byste uvítali mrazák umístěný pod nebo nad chladící částí. Mrazák v dolní části lednice je lépe regulovatelný a má oproti mrazáku nad chladícím prostorem zpravidla i větší objem. Co se týče počtu zásuvek, můžete zvolit od dvou do pěti. Výhodou mrazáku nad lednicí je především jeho lepší přístupnost. S velikostí kombinované lednice s mrazákem mimo jiné souvisí i fakt, zda hledáte volně stojící či vestavný spotřebič, který má být ukrytý v kuchyňské lince.

V neposlední řadě je třeba zvážit, jak velkou lednici s mrazákem vlastně potřebujete. Obecně se na jednoho člena domácnosti počítá 60 litrů chladícího prostoru a přibližně 25 litrů mrazáku.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.