Jak vybrat infrasaunu

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 2. 06. 2016,  0x


Ačkoliv byla sauna ještě nedávno přepychem, který si nemohl jen tak někdo dovolit, v dnešní době se stále častěji stává součástí našich domovů, a to především kvůli blahodárným účinkům na náš organismus. Přemýšlíte, že byste infrasaunou vybavili i vaši domácnost? V dnešním článku vám poradíme, podle jakých parametrů infrasaunu vybírat.

Základní kritéria výběru infrasauny

V první řadě je třeba objasnit si, jaký je hlavní rozdíl mezi saunou a infrasaunou. Jak už název napovídá, infrasauny používají k prohřívání těla infračervené záření, zatímco sauny vydávají teplo díky páře. Cena infrasaun dnes začíná již na 16 000 Kč.

Prvním kritériem, který je třeba dobře zvážit, je místo, kam hodláte infrasaunu umístit. Na rozdíl od klasické sauny je možné infrasaunu umístit téměř kamkoliv. Jestliže v domě nemáte dostatek prostoru, můžete ji postavit i na zahradě. S velikostí prostoru a zároveň s tím, pro kolik osob bude infrasauna určena, musíte vybrat vhodnou velikost. Nejmenší infrasauny zabírají prostor 90x90 a na výšku mají obvykle do dvou metrů. K dostání jsou však i podstatně větší sauny, které mohou pojmout až šest osob. V takovém případě budete potřebovat prostor alespoň 200x200. Pokud plánujete infrasaunu v domácnosti, nezapomeňte si ověřit i její hmotnost. Největší infrasauny mohou totiž vážit až 400 kg. Samozřejmostí je výběr různého designu, a to v obvyklé kombinaci dřeva a skla.

Další parametry infrasauny

Jestliže už víte, jak velkou saunu chcete, je nutné rozhodnout se pro správný typ technologie. Co se týče infrazářičů, můžete vybírat z keramických, které jsou pevné a velice odolné, nebo z karbonové celoplošné světelné fólie. Zatímco karbonová celoplošná folie se hodí spíše do větších saun, neboť mnohem lépe vede teplo, keramický infrazářič je ideální pro menší infrasauny. S velikostí infrasaun rovněž souvisí i počet infrazářičů - čím je infrasauna větší, tím více má infrazářičů. Důležitá je ovšem taktéž vlnová délka infrazářičů. Pokud toužíte po intenzivním saunování, volte kratší délku. Naopak delší vlnová délka je vhodná především pro relaxaci. Jestliže chcete jakýsi kompromis, infrazářič se středně dlouhou vlnovou délkou bude trefou do černého.

S používáním infrasauny souvisí i spotřeba energie, ta se v závislosti na kvalitě a velikosti infrasauny pohybuje přibližně od 750 W až do 2250 W.

Nakonec vás čeká srovnání infrasaun podle toho, co nabízí navíc. Mezi obvyklé vybavení tak patří například rádio, CD přehrávač nebo čistička vzduchu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.