Jak vybrat elektrokotel

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 6. 06. 2016,  0x


Nemáte na výběr jinou možnost, než topit elektřinou? Pak se jistě musíte chtě nechtě zabývat spotřebou, která se může vyšplhat až do závratných výšin a zatočit vám pěkně s rozpočtem. Abyste byli v teple a nemuseli za topení dávat většinu  svých úspor, nezapomeňte před výběrem elektrokotle zohlednit řadu důležitých parametrů.

Co je nutné vědět o elektrokotlu

Vzhledem k tomu, že elektrokotel neprodukuje žádné emise, zásadním způsobem tím šetříte životní prostředí. Na rozdíl ostatních druhů topení je elektrokotel možné instalovat téměř všude.

Elektrokotel se skládá z několika základních prvků, mezi které patří ocelová nádoba, topná tyč, teplotní sonda topení a bezpečnostní termostat. Elektrokotel funguje na principu ohřevu vody proudící kolem topných tyčí. Teplá voda je poté čerpadlem dále rozváděna do objektu, a to buď do radiátorů nebo podlahového topení.

Parametry výběru elektrokotle

Co se týče dnešních elektrokotlů, vyznačují se vysokou účinností. Navíc se nemusíte obávat žádného spalování jako v případě plynových kotlů. Prvním krokem při výběru elektrokotle je rozloha, která bude vytápěna. S tím souvisí nejen výkon elektrokotle, ale také energetická náročnost. Čím větší rozloha, tím je samozřejmě třeba výkonnějšího spotřebiče. V případě, že máte elektrokotel pouze jako doplňkový ohřívač, výborně vám postačí i méně výkonný. Výkon elektrokotlů se nejčastěji pohybuje od 2 W do 45 W, přičemž výkon okolo 2 W je určený nízkoenergetickým domům. Pokud potřebuje vytápět opravdu rozsáhlý objekt, stojí za to zamyslet se nad takzvaným zapojením elektrokotlů do kaskády, čímž se výkon zněkolikanásobí.

Na trhu jsou taktéž k dostání elektrokotle se systémem HDO neboli hromadného dálkového ovládání, který vám umožní značně ušetřit na nákladech za elektřinu. Díky tomuto systému tak můžete kotel libovolně zapínat a vypínat dle dvou tarifů - vysokého a nízkého.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.