Jak vybrat bazén

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 16. 08. 2016,  1x


Léto je v plném proudu, tak proč si ještě poslední letní dny nezpříjemnit koupáním ve vlastním bazénu? Pokud o koupi bazénu již uvažujete, poradíme vám, na co si dát při výběru pozor a čeho se vyvarovat.

Kritéria výběru bazénu

Výběr bazénu byste rozhodně neměli podcenit, zvláště pokud se rozhodnete pro variantu zapuštěného bazénu, který se zpravidla pořizuje na dlouhá léta. Jestliže vás netrápí finanční situace a máte dostatek prostoru na zahradě, zapuštěný bazén představuje ideální volbu. Pokud nejste tak nároční, máte menší zahradu a nechcete utratit víc, než je nutné, pořiďte si bazén nadzemní.

Nadzemní bazény

Nadzemní bazén má výhodu mobility. V případě, že jej plánujete jen do té doby, dokud jsou děti malé, je i z hlediska bezpečnosti lepší variantou. Nadzemní bazény jsou vyráběny z různých materiálů. Mohou být například nafukovací, plastové, foliové s kovovou nosnou konstrukcí či samonosné.

Nafukovací bazény mají řadu výhod - jsou bezpečné, lehce přemístitelné, a dají se snadno udržovat. Nevýhodou je menší výběr velikostí a tvarů. Zároveň nejsou vhodné na delší plavání.

Plastové bazény jsou podobnou variantou jako bazény nafukovací. Jsou však odolnější,. Co se týče montáže, ta je rovněž poměrně snadná. Navíc jsou cenově dostupné. Oproti dvěma předchozím typům bazénu jsou kvalitnější a odolnější fóliové nadzemní bazény. Jsou ovšem dražší a montáž je o trochu náročnější.

Zapuštěné bazény

Pokud se rozhodnete pro zapuštěný bazén, jeho výběr, umístění a velikost si dvakrát rozmyslete. Použitý materiál může být beton, folie, laminát, plast  nebo plech, nebo také kombinace těchto materiálů. Nejlevnější variantou ze všech těchto materiálů je plast. Výběr tvarů je široký, na výběr máte ovšem méně barevných odstínů a celkový vzhled bazénu je na nižší úrovni. Další poměrně levnou variantou je laminát. Laminátové bazény jsou velice odolné, montáž je poměrně snadná a celkově údržba je nenáročná. Nevýhodou je menší výběr tvarů, barevných odstínů a opět ne tak hezký vzhled. Podobně na tom jsou i foliové bazény s železobetonovou konstrukcí.

Nejnákladnější a nejnáročnější na výstavbu jsou betonové bazény. Ovšem ty je možné nejlépe přizpůsobit vašim přáním a požadavkům. Tento typ bazénu má železobetonovou vanu a vnitřní povrch může být řešen fólii či keramikou. Díky tomu je na výběr velká škála barev a odstínů.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
donlabuznik

donlabuznik 06. 06. 2018 00:10:51
0

Abych pravdu řekl, tak bazén mi moc neříká, já miluju teplou vodu plnou bublinek, takže jsem spíše na výřivky. Dlouho jsem pátral po ideálnější výřivce, až nakonec volba padla na jednu z nabídky http://www.virivkynazahradu.cz/ Je nafukovací, tudíž mobilní a navíc za skvělou cenu.