Jak vybělit zažloutlé prádlo

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 6. 05. 2016,  0x


Trápí vás, že vaše bílé košile už nezáří čistotou a jsou nyní více zažloutlé než bílé? Rádi byste jim vrátili ztracenou bělost? Praní bílého prádla není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Proto se v dnešním článku zaměříme na tipy, jak dokonale vybrat bílé prádlo.

Rady, jak vyprat zažloutlé prádlo

Jestliže jste zvyklí prát prádlo na 40 °C či dokonce 30 °C, v případě bílého prádla je dobré teplotu zvýšit až na 60 °C. Jen tak se bílé prádlo opravdu vypere. Zároveň je dobré nepřeplňovat buben pračky. Co se týče teploty praní, dejte si však pozor na jemné textilie či syntetické materiály. Ty se nemohou prát na více než 40 °C. Vždy je však dobré řídit se pokyny na štítcích.

Dalším trikem, který promění zažloutlé prádlo opět na bílé, je přidání lžíce krystalické sody do bubnu pračky. V případě, že se rozhodnete pro použití bělících prostředků, nezapomeňte, že jsou většinou na chlorové bázi. Takto vybělené prádlo není bohužel dobré sušit na sluníčku, jinak by bohužel opět zežloutlo. Na zažloutlé a zašedlé prádlo je účinný i obyčejný kuchyňský ocet. Než vhodíte prádlo do pračky, namočte jej do vody s pár lžícemi octa. Po hodině až dvou prádlo vyperte tak, jak jste zvyklí.

Z přírodních pomocníků stojí za vyzkoušení i čerstvá citronová šťáva. Na jednu pračku budete potřebovat přibližně 100 ml citronové šťávy. Jestliže se chystáte prát zašedlé či zažloutlé záclony, před praním je ještě ponořte do vany s teplou vodou, citronovou šťávou a plátky citronu, která je krásně vybělí.

Jak odstranit nažloutlé skvrny od potu

U bílých košil a triček se bohužel časem můžete setkat také se zažloutlými skvrny v podpaží. Na tento typ skvrn dobře působí roztok teplé vody a octa. Zažloutlé skvrny od potu tímto roztokem namočte a nechte jej působit alespoň několik hodin. Poté je dle pokynů na štítku vyperte. Kromě octa můžete vyzkoušet i žlučové mýdlo, které je na biologické skvrny velice účinné.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.