Jak udržovat vodu v bazénu

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 17. 08. 2016,  0x


Určitě si pamatujete dobu, kdy vyčistit vodu v bazénu znamenalo vypustit celý bazén, ručně ho vyčistit a znovu napustit. Taková doba je naštěstí pryč. Ovšem úplně bez chemie to nepůjde. V dnešním článku vám poradíme co dělat, abyste měli krásně průzračnou vodu v bazénu.

Pravidla, jak udržet čistou vodu v bazénu

Čistící proces není náročný za předpokladu, že se do čištění bazénu pouštíte pravidelně. Bez pravidelnosti a pečlivosti si bohužel přiděláte práci navíc a budete nuceni použít daleko větší množství chemie.

V první řadě je důležité mít kvalitní filtraci vhodnou pro velikost vašeho bazénu. Jednou z nejčastějších filtrací je písková. Ta má dostatečný výkon tehdy, pokud zvládne přefiltrovat celý objem vašeho bazénu dvakrát denně. Jednou týdně je taktéž nutné kontrolovat pH pomocí kapkových testů. Pokud hodnota pH není v rozmezí 7,0 – 7,4, musíte pH upravit pomocí přípravků pH plus či pH mínus. Hodnota pH nad 7,4 způsobuje podráždění očí a pokožky, zápach po chlóru či vysrážení vápníku. Vhodné nejsou ani nízké hodnoty pH pod hodnotou 7,0, neboť taková voda také může způsobit podráždění pokožky. Rovněž může dojít i ke zvýšené korozi kovových částí bazénu.

Další hodnotou, kterou byste měli o vodě v bazénu znát, je tvrdost vody. Ta by se neměla pohybovat pod 18°N. Samozřejmostí je taktéž pravidelné čištění bazénu pomocí bazénového vysavače či bazénové síťky.

Nejdůležitějším krokem pro udržení čisté vody v bazénu je ovšem její dezinfekce, která se provádí pomocí chlóru. K tomu můžete použít například chlorové tablety, které dávkujete pomocí plovoucích nebo pevných zásobníků. V horkém létě nebo kdykoli, kdy teplota vzduchu stoupne na 20 °C, je dobré preventivně použít přípravek proti řasám.

Prevence před znečištěním vody v bazénu

Dobrým pomocníkem je v neposlední řadě taktéž zastřešení bazénu. Pokud to ve vašem případě není možné nebo pokládáte-li to za zbytečné, je dobré v době, kdy se v něm nikdo nekoupe, používat alespoň plachtu na zakrývání bazénu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.