Jak se zbavit zápachu z bot

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 29. 07. 2016,  0x


S teplejším počasím přichází i častý problém, který se týká především mužů, ale ani ženám se nevyhýbá - řeč je o zápachu z bot. Proto vám v dnešním článku poradíme pár tipů, jak se s touto nepříjemností vypořádat.

Příčiny vzniku zápachu z bot

Věděli jste, že během dne jsou nohy schopné vypotit až 0,5 litru tekutiny, která se vsakuje do obuvi a vytváří tak vhodné prostředí pro tvorbu bakterií a plísní? A právě bakterie a plísně jsou původci zápachu. Jak ale předejít tomuto problému? V první řadě si kupujte kvalitní a hlavně dobře prodyšnou obuv. Během dne je rovněž dobré několikrát se přezout. A pokud je to možné, v horkých dnech volte otevřenou obuv. Když už se vám stane, že se nohy zpotí, nechte boty pořádně vyschnout. V případě, že to boty umožňují, je vhodné je i vyprat.

Tipy, jak předejít zápachu z bot

Další zásadou je kromě bot mít kvalitní i ponožky či punčocháče. Ponožky vybírejte bavlněné a se savou vrstvou a antibakteriálním ošetřením. Na trhu jsou dnes k dostání punčocháče i silonové ponožky s vlákny obsahující koloidní stříbro nebo nanočástice stříbra, které jsou proti zápachu velmi účinné.

Když ani tyto postupy nepomůžou, vyzkoušejte nepřeberné množství prostředků, jako jsou protizápachové vložky, deodorační spreje do bot, osvěžující kapsle do bot a mnoho dalších. Je dobré si vyzkoušet, co vám konkrétně funguje, neboť každému sedí něco jiného.

Babské rady, jak se zbavit zápachu z bot

Pojďme se ale ještě podívat na některé osvědčené babské rady. Mějte ale na paměti, že některé procedury mohou některé typy boty poškodit, takže si dobře promyslete, co vyzkoušíte. 

Přes noc můžete například zkusit dát do zapáchajících bot kočičí stelivo, které by mělo zápach pohltit. Stejně tak by měla fungovat jedlá sůl či listy libečku. Účinným prostředkem proti smradu taktéž je vystříkat botu roztokem vody, citronové šťávy a octa. Botu vystříkejte a nechte pořádně uschnout. Některé boty můžete rovněž vystříkat nejlevnější vodkou, ale opatrně - na kožené boty ji rozhodně nepoužívejte.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.