Jak se zbavit vos

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 17. 05. 2016,  0x


Zdá se vám, že se v okolí vašeho domu nebo na zahradě pohybuje čím dál více vos nebo se u vás dokonce vosy usídlily? Vzhledem k tomu, že nás trápí stále větší sucha, vosám se nebude z blízkosti lidských obydlí a dostatku potravy jen tak chtít odejít. Vyzkoušejte proto jeden z několika osvědčených tipů, jak se vos zbavit.

Jak se zbavit vos na zahradě

Ještě než vyrazíte do boje s vosami, řádně se na to oblečte. I když bude venku třicet stupňů, nepodceňujte vrstvy oblečení. Čím více, tím lépe. Rovněž nezapomeňte na ochranu hlavu, rukavice a vysoké boty - ideálně holínky. 

K radikálnějším způsobům, jak se zbavit vos, patří například zapálení vosího hnízda pomocí sirných knotů. V případě, že se vosí hnízdo nachází v půdě, je taktéž možné otvor hnízda zalít horkou vodou a nakonec zakrýt vlhkým jílem. Likvidaci vos však vždy nechejte až na večerní hodiny, kdy se všechny vosí vrátí do hnízda. Pokud to večer nestihnete, přivstaňte si a počíhejte si na vosy brzy ráno. 

Na vosy rovněž existují i lapače, které je možné umístit například na stromě v blízkosti jejich hnízda. Jestliže jste však na vosí jed alergičtí, raději boj s vosami přenechte na někoho jiného.

Čas od času se vosy usídlí i v interiéru, ve stáji či stodole. V takovém případě vám dobře poslouží obyčejný česnek. Vosám totiž česnekový odér vůbec nevoní. Připravte si horkou vodu s česnekem a umístěte ji pod vosí hnízdo. Jakmile se bude voda vypařovat, vosy to brzy odradí a uletí.

V případě, že se nemůžete vos zbavit, neváhejte a přivolejte si na pomoc profesionály. Je jen na vás, zda zavoláte hasiče, kteří si většinou s vosím hnízdem hravě poradí, nebo desinfekční firmu, která vosy od vás jednou provždy vypudí.

Vyžeňte vosy z vaší domácnosti

Jestliže byste se rádi zbavili vos v domácnosti, můžete vyzkoušet směs nastrouhané citronové kůry a hřebíčku, která jim podobně jako česnek vůbec nevoní. Dobrou prevenci před vosami představuje i kyselina octová, kterou je možné potřít prahy, okenní rámy, parapety, prahy dveří či další místa, kudy se vosy nejčastěji dostávají k vám do domu či bytu. Ačkoliv vosy láká všechno sladké, limonády nevyjímaje, taková citronáda vosy přímo odrazuje. Pokud budete pít citronádu, nemusíte se obávat, že byste okolo ní měli roj vos. Další možností je nahradit vůni citrónu například vonnou citronovou svíčkou či olejem s citronovým aroma.

Dalším tipem na to, jak odstranit vosy, je umístění PET lahve s limonádou, sladkou šťávou či pivem v blízkosti vašeho domu, na terase, zahradě, pod pergolou či tam, kde vás vosy otravují. Kromě nápoje můžete do lahve umístit i sladké ovoce. Z PET lahve odřízněte  horní třetinu a otočte ji otvorem směrem do lahve. Sladký nápoj vosy naláká, z PET lahve se však už ven nedostanou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.