Jak se zbavit švábů

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 6. 08. 2016,  0x


Věděli jste, že šváb je geograficky nejrozšířenější živočich? Je pro něj totiž typické , že lze snadno zavléct i do oblastí, kde se původně vůbec nevyskytoval. Ačkoliv existuje na 3 500 druhů tohoto živočicha, možná vás trochu uklidní, že u nás se můžete setkat pouze s 11 druhy. Z těch, kteří se nevyskytují ve volné přírodě a přebývají v lidských obydlích, jsou nejznámější šváb obecný a rus domácí.

Jak zlikvidovat šváby v domácnosti

I když budete dodržovat veškeré hygienické normy, stejně se k vám toto zvířátko může nastěhovat. Jednoduše si jej můžete přivést v zavazadlech z dovolené nebo přinést spolu s nákupem, a to nejčastěji s pečivem nebo masnými výrobky. Taktéž se k vám ale může dostat stupačkami. Švábi nesnáší světlo, a proto je ve dne pravděpodobně nepotkáte. 

Způsob odstranění švábů z bytu závisí na tom, jak moc se u vás již švábi přemnožili. Pokud objevíte nějaký otvor, kudy by k vám mohli švábi imigrovat, použijte sádru a otvor zadělejte. Jestliže kolonie švábů ještě není nikterak početná, zkuste jednoduché pasti. Do sklenice dejte například sirup a o sklenici opřete dřívko, vůně sirupu šváby přiláká, oni pak vylezou po dřívku do sklenice a utopí se. Další možností je namočit hadr do piva, švábi do něj nalezou, pak jednoduše hadr dejte do vařící vody. 

Prevence před šváby

Důležité je pravidelně a důkladně uklízet, častěji vynášet odpadky a nenechávat na stole nebo kdekoli jinde volné položené jídlo. To jsou základní pravidla pro vyhubení švábů. Mrtvé šváby splachujte nejlépe rovnou do záchodu. Pozor i mrtvý šváb totiž může ještě naklást vajíčka. 

Když už žádné z nabídnutých řešení nezabírá a vám se v bytě skutečně přemnožili švábi, obraťte se na odborníky. Rozhodně se nestyďte, čím déle to bude odkládat, tím víc vás to bude stát. Dalším důvodem, proč to rozhodně neodkládat, je, že se švábi mohou rozlézt i k vašim sousedům, a potom je skutečně náročné je vyhubit.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.