Jak se zbavit štěnic

Praktické rady

Přidal jaknastenice, dne 12. 05. 2016,  0x


Říkáte si, že vám se to stát nemůže? Ať uklízíte jednou měsíčně nebo denně, nepříjemné štěnice mohou být i nechtěným suvenýrem z dovolené či se k vám mohou nastěhovat z vedlejšího domu. Výskyt štěnic bohužel není v dnešní době ničím neobvyklým a už dávno se netýká pouze neudržovaných domácností.

Zbavte se štěnic v domácnosti

Jestliže jste se již někdy pokoušeli vyhubit štěnice, víte, že se nejedná o vůbec jednoduchý úkol. Štěnice jsou totiž velice odolné a bez potravy vydrží i řadu měsíců. Ačkoliv štěnice není škůdce v pravém slova smyslu, svědění a podrážení kůže od tohoto parazita je více než nepříjemné, a proto se jich pokuste okamžitě zbavit!

Velice oblíbeným řešením je využití speciálních postřiků, které štěnice zlikvidují. Aby byl však postřik účinný, je třeba jej i několikrát zopakovat. Ještě než k postřiku u vás doma dojde, sundejte z postelí ložní prádlo, ze stolů skliďte ubrusy a důkladně vysajte celý byt nebo dům. Všechno prádlo, které mohlo přijít do styku se štěnicemi, vyperte alespoň na 60 °C. Pokud byste rádi vynesli z bytu koberec, který máte v plánu pořádně vyčistit, nedělejte to! Cestou byste si mohli štěnice roznést po celé vaší domácnosti. Navíc by vám jistě nepoděkovali ani vaši sousedé, které byste napadením štěnic mohli ohrozit. Mezi nejčastější úkryty štěnic patří postel a okolí postele. Můžete je nalézt pod postelí, v lůžkovinách, za rámem obrazu, mezi spárami parket, ale také v knihách. Jestliže je však vaše domácnost více zamořena, můžete na ně bohužel narazit téměř kdekoliv.

Další metody, jak odstranit štěnice

Kromě postřiku však můžete vyzkoušet i jiné metody. Jednou z nich je například mechanické odstranění štěnic. Ačkoliv se nejedná o příjemný úkol, pokud se vám podaří objevit ložisko, kde se nachází většina štěnic, a důkladně je rozmáčknete, máte z poloviny vyhráno. Pamatujte, že ložisek může být i více. Poté musíte zlikvidovat i další štěnice, které se u vás ještě objeví. Jestliže budete postupovat pečlivě, výsledky se brzy dostaví.

Pokud se nechcete trápit tím, že budete vyhledávat štěnici po štěnici, můžete si vzít na pomoc parní čistič či další stroj produkující horkou páru. Na všechna místa v domácnosti, kde by se mohly štěnice ukrývat, aplikujte horkou páru. Čím pomaleji a důkladněji budete postupovat, tím více štěnic i jejich vajíček zlikvidujete. Boj se štěnicemi bohužel vyžaduje více trpělivosti.

V případě, že u vás nezabere pára ani postřik, můžete zkusit radikálnější metodu. Ta spočívá v tom, že v domácnosti použijete dýmovnici. Nezapomeňte však, že kromě štěnic byste mohli nechtěně ublížit i vašim domácím mazlíčkům či jinému drobnému zvířectvu. A proto se na čtyřiadvacet hodin ukliďte z domu nejen vy, ale nezapomeňte s sebou vzít cokoliv, čemu by mohla dýmovnice uškodit.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.