Jak se zbavit skvrn od trávy

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 13. 08. 2016,  0x


Skvrny od trávy vznikají velice rychle, o to hůře se ale perou. Děti dokáží pády, kotrmelci a různými vylomeninami zničit tucet kalhot, legín či tepláků během pár dní. Maminky pak zkouší nejrůznější triky a rady, jak alespoň některé kousky zachránit. A co si budeme vykládat, léto a prázdniny jsou pro oblečení našich děti velice kritické. V dnešním článku vám proto prozradíme tipy, jak se zbavit skvrn od trávy.

Babské rady, jak odstranit skvrny od trávy

Čas od času se podaří zbavit se i odolnějších skvrn jen pouhým vypráním v kvalitnějším pracím prášku. Mnohdy to ovšem nestačí. Naštěstí triků a osvědčených rad je dostatek.

Jedna z babský rad radí namočit oblečení přes noc do mléka. Můžete použít kyselé či čerstvé mléko, ne však trvanlivé. Nalijte ho na oblečení a nechte ho srazit. Pak už jen oblečení vyperte a skvrna by měla být pryč.

Dále můžete zkusit vyrazit do boje proti skvrnám od trávy s technickým lihem. Vezměte si houbičky a technický líh vtírejte do skvrny. Nechte jej působit tak dlouho, dokud líh zcela nevyprchá. Pokud máte hotovo, nechte kalhoty namočené ještě přibližně hodinku ve vodě s pracím práškem a až poté je vyperte. Stejný postup můžete vyzkoušet i s octem nebo žlučovým mýdlem. Žlučové mýdlo seženete běžně v drogerii. Na skvrny rovněž velice účinně působí i citronová šťáva.

Další tipy, jak se zbavit skvrn od trávy

Na vlnu a hedvábí použijte tekuté bělidlo. Vybírejte však vždy takové, které nepoškozuje barvy. Letní šaty nejprve namočte ve vinném lihu a poté je vyperte. Skvrn na riflích se můžete zbavit i pomocí obyčejného prášku do pečiva, a to tak, že skvrnu nejprve namočte vodou, zasypte kypřícím práškem a nechte působit. Po vyprání by nemělo být po skvrně ani památky. Jednou z rad, která ale zabírá spíše na menší skvrny, je použití rozpůlené brambory, kterou skvrnu potřete. Poté oblečení běžně vyperte.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.