Jak se zbavit plcha

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 21. 09. 2016,  0x


Plch je hlodavec z čeledi plchovitých. U nás se vyskytují hned čtyři zástupci této čeledi, a to plch velký, zahradní, lesní a plšík lískový. Nejčastěji se však setkáváme s plchem velkým a plšíkem lískovým. Plši jsou však vzácní a podle zákona se řadí mezi ohrožené živočichy. I přesto vám poradíme, jak se zbavit plcha.

Jak plch vypadá

Plch velký se velikostí podobá potkanovi a váží průměrně 80 – 150 g. Potkana navíc připomíná i zbarvením. Plši jsou nočními živočichy a žijí v korunách stromů. Na podzim se ukládají k zimnímu spánku. Zajímavostí je, že někteří jedinci mohou prospat dokonce 10 měsíců. V létě plši mají jeden vrh o 6 – 7 mláďatech, a to zpravidla v dutinách stromů či na půdách.  

Plch na půdě

Plši se rádi usídlují na půdách chat, chalup a obydlí v blízkosti listnatých lesů, a to především v létě. Oproti dutinám stromů jsou pro ně půdy naprosto neodolatelné obydlí, zvláště v období vrhu mláďat.

Jelikož jde o noční savce, první problém nastává v noci, kdy se ukládáte ke spánku a plši se probouzejí. Jejich pobíhání a charakteristické zvuky, které vydávají, vás nenechají v klidu spát. To je ovšem ten menší problém s těmito nevítanými spolubydlícími. Jde však především o hlodavce, kteří potřebují neustále něco ohlodávat. Proto se v klidu mohou pustit například do izolace či elektrických rozvodů. Plši jsou bohužel hodně společenští tvorové, proto se jich k vám na půdu může nastěhovat hodně.

Jak vyhnat plcha z půdy

Prvním krokem je zamezit přístupu plcha do našeho obydlí. Zadělejte všechny otvory, kudy vedou cestičky tohoto hlodavce přímo k nám. Dále musíte odstranit všechny větve, keře a popínavé rostliny, po kterých plši mohou vyšplhat. Plchy můžeme vypudit i pomocí intenzivních pachů či hluku, ale i na to si dokáží zvyknout. Pokud půjdeme přes den na půdu, bude plch ospalý a malátný a půjde poměrně snadno odchytnout. Potom ho můžete zavést daleko od svého domu. Následně je ovšem důležité utěsnit veškeré možné vchody plchů zpátky do domu, neboť se mohou vrátit.

Udělejte si radost originálním tričkem od Psí úsměv

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.