Jak se zbavit molů

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 5. 05. 2016,  0x


Pravidelně uklízíte, ale přesto se u vás doma objevili nepříjemní moli? Ať už se jedná o mol šatní či obilný, zavíječ moučný nebo čokoládový, je vlastně jedno. Jakmile se u vás tito béžové či šedí motýlci objeví, je čas mít se na pozoru. Ačkoliv jsou samotní moli poměrně neškodní, jejich potomci si rádi pochutnávají na našich zásobách. Ty pak můžeme bohužel jednoduše vyhodit. Kdo by také chtěl konzumovat potraviny, ve kterých jsou výkaly v podobě malých kuliček, jemná hedvábná vlákna utkaná housenkami nebo zbytky zámotků? Proto se dnes zaměříme na to, jak se molů jednou provždy zbavit.

Tipy, jak se zbavit molů v domácnosti

Vzhledem k tomu, že si moli do domácnosti nejčastěji přineseme z obchodů, je prvním krokem v jejich likvidaci důkladné prohlédnutí veškerých potravinových zásob, které doma máte. Jakmile objevíte sebemenší náznak, že by některá potravina byla napadena moli nebo jejich potomky, rychle s ní pryč. Když budete mít všechny potraviny zkontrolované, přichází na řadu přípravky proti molům. Jestliže jste vzali úklid špíze z gruntu, je dobré ještě sklenice, kde byla například mouka či další suroviny, dobře umýt. Pro větší efekt můžete do vody přidat i pár kapek octa. Co se týče nejčastějších přípravků proti molům, dejte raději přednost těm nechemickým. Častým řešením jsou takzvané lapače molů, které fungují tak, že obsahují vábící látku, která přiláká samečky molů. Samičky se pak bez samečků nemohou dále rozmnožovat. Dobrou prevencí před moli je samozřejmě i skladování potravin na suchém a světlém místě. Moli totiž milují vlhko, tmu a klid.

Přírodní cestou proti molům

Kromě lepících lapačů můžete do skříněk taktéž umístit mističky s jablečným octem, který moli odrazuje. Abyste se molům vyhnuli, babské rady rovněž doporučují dát do všech dóz se sypkými potravinami bobkový list. Do potravinových skříní je rovněž dobré umístit čerstvou levanduli, rozmarýn nebo citrusovou kůru. Mouku můžete ochránit tím, že do ní vhodíte pár kuliček černého pepře. Dalším tipem, jak ošetřit skříňky před útokem molů, je vymýt je roztokem připraveným z litru vody a sedmi lžic čpavku.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.