Jak se zbavit kuny

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 10. 05. 2016,  0x


Ačkoliv na první pohled působí velice mírumilovně a neškodně, dokáže nám pěkně znepříjemnit život. Kuna skalní má totiž jednu velkou zálibu, a to osidlování lidských příbytků. Nejčastějším útočištěm kun se tak stávají půdy. Vzhledem k tomu, že je kuna převážně nočním tvorem, díky hluku brzy poznáte, že máte v domě o jednoho obyvatele navíc. Hluk je však to nejmenší, s čím se v případě kuny budete muset vyrovnat - znečištění výkaly, zničení obydlí či jeho části a v neposlední řadě se vystavíte nepříjemným onemocněním, které mohou kuny přenášet. Proto se dnes podíváme na tipy, jak se zbavit kuny v domácnosti.

Osvědčené rady, jak vyzrát na kunu

Jedním z poměrně snadných řešení představuje váš domácí mazlíček. Jestliže se vám podaří dostat vašeho pejska na půdu či tam, kde se kuna pohybuje, máte z poloviny vyhráno. Vzhledem k tomu, že kuny nesnáší pach psů, je třeba aby to tam dostatečně označkoval. Podobně na kuny fungují i kočky, respektive kočičí trus. Nejedná se sice o moc příjemnou metodu, ale na druhou stranu vám možná pomůže zbavit se nepříjemného návštěvníka.

Kromě psího a kočičího zápachu kuny nemají rády ani extrémně výrazné parfémy. Jestli se vám v toaletním stolku válí vůně, kterou rozhodně nemůžete použít, zkuste ji vystříkat v místech, kudy kuna chodí. A protože kunám nepříjemný zápach opravdu vadí, můžete sáhnout i po naftě nebo naftalínu. Připravte si staré kousky oblečení či nepotřebných hadrů a namočte je do nafty. Poté je rozházejte po půdě a dalších koutech vašeho domu, kde by se kuna mohla ukrývat. Nejen domácí mazlíčci ale i lidé kunám vadí. Zkuste proto po půdě rozházet lidské vlasy, které by měly kunu odpudit.

Kromě toho, že se kunám nelíbí smrad, rovněž nesnáší ani špínu. Proto může být vaší záchranou chlorové vápno. Rozházejte jej podobně jako naftou napuštěné hadry. Většině kun vápno na tlapkách vadí. A protože jsou nuceny si jej neustále z tlapek olizovat,  mnohdy to raději vzdají a vymění své stanoviště za čistší.

Ačkoliv kuna ráda v noci dělá rámus, sama veškerý hluk přímo nesnáší. Řešením by tak mohlo být rádio s reproduktory. Vyzkoušejte si pár nocí hrát na diskžokeje a snad se kuna vzdá a odkráčí.

Prevence proti kunám

Jestliže se vám podařilo kunu z vašeho obydlí vystrnadit, výborně! Na nic však nečekejte a  zahajte preventivní útok. Ideální samozřejmě je, pokud se u vás kuna vůbec neusadí. Vyzkoušeným tipem je rozvěšení lesklých předmětů kolem domu. Dále můžete sáhnout také po nejrůznějších odpuzovačích a plašičích, a to zvukových i akustických. Signály, které tyto plašiče vysílají, jsou pro kuny velice nepříjemné. Bohužel se však mnohdy stává, že si kuna na signál zvykne nebo naopak se přesune do jiné části domu, kde již signál nedosáhne. Mimo plašičů a odpuzovačů můžete taktéž vyzkoušet spreje nebo pachové tyčinky, které by měly být pro kuny nepříjemné.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.