Jak vyhubit blechy v bytě

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 3. 08. 2016,  0x


Díky mírným zimám se blechy bohužel doslova přemnožily. Pokud patříte mezi ty, kteří doma již nějakou blechu objevili, pusťte se s nimi co nejdříve do boje. Vzhledem k tomu, že se blechy velice rychle rozmnožují, není čas na nic čekat. Díky životnímu cyklu blech nebude boj rozhodně jednoduchý. V dnešním článku si však povíme, jak se zbavit blech jednou provždy.

Jak se zbavit blech

Existují druhy, které se drží celý život jednoho hostitele. Pokud je to však nutné, jsou schopné hostitele změnit. Vyskytují se však i druhy žijící mimo hostitele. Takové blechy se chodí na hostitele jen napít krve, je jim však úplně jedno, jestli pijí krev psa, kočky či člověka. Vývoj od vajíčka po dospělce trvá jen 4 - 6 týdnů. Během svého života, který trvá maximálně jeden rok, je samička schopná naklást několik set vajíček. Dalším důvodem, proč je hubení blech těžké, je, že bez potravy vydrží až několik týdnů.

Odborné odstranění blech

Nejsnadnější a nejrychlejší způsob, jak se zbavit blech, je najmout si dezinsekční firmu. Toto řešení ovšem není příliš laciné. Počítejte s částkou minimálně 1 500 Kč za jedno ošetření, záleží však na velikosti ošetřované plochy. Zásah je většinou potřeba alespoň jednou opakovat. Po ošetření firmou můžete zpravidla po několika hodinách domů, někdy je ale nutné počkat 24 hodin.

Tipy, jak se zbavit blech

Jestliže nechcete platit drahé firmy, pusťte se boje sami. Začněte tím, že odblešíte vaše domácí zvířátka. Ačkoli existuje nespočet přípravků proti blechám, nejlepší je poradit se s veterinářem, který přípravek je vhodné použít právě na vašeho mazlíčka. Současně vyperte pelíšky, potahy, ložní prádlo a všechno, v čem by mohly blechy přebývat.

Neméně důležitým krokem je také luxování či případné použití parního čističe. Taktéž pravidelně vysypávejte obsah vysavače, nebo se vám budou blechy líhnout přímo v něm. Při luxování nezapomínejte ani na těžko dostupná místa. Pamatujte, že musíte být opravdu důkladní. Rovněž je vhodné použít i nějaký dezinsekční postřik, jenž zlikviduje všechna vývojová stádia. Před jeho použitím se však vždy raději poraďte s veterinářem, aby postřik neublížil vašim domácím mazlíčkům.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.