Jak se zbavit berušek

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 19. 05. 2016,  0x


Beruška, jak se lidově říká slunéčku sedmitečnému, je na první pohled velice roztomilým hmyzem. Ačkoliv je u veřejnosti velmi oblíbená, její přítomnost ve větším množství trápí řadu domácností. V poslední době jsou bohužel naše byty a domy vystaveny útoku slunéček východních, a to zvláště během teplého babího léta. A protože napadají ovoce, lezou do jídla, mohou vyvolat alergie a v neposlední řadě štípou, podíváme se dnes na pár způsobů, jak se berušek zbavit.

Jak se zbavit berušek v domácnosti

Vzhledem k tomu, že berušky jsou poměrně mírumilovným hmyzem, můžete se jich jednoduše zbavit pomocí smetáčku a lopatky. Berušky nameťte na lopatku a někde ve větší vzdálenosti od vašeho bytu nebo domu je vysypte. Pamatujte si však, že pro tuto metodu je zapotřebí chladnějšího počasí. Pokud venku svítí sluníčko, berušky máte za okamžik zpátky. V případě, že už berušky pochytáte, můžete je taktéž uschovat do krabičky a tu vložit do lednice. Berušky tak budou mít podmínky k přezimování. Jakmile bude venku chladněji, berušky vyhoďte ven. Mějte však na paměti, že pokud jste na slunéčko alergické, již pouhý dotyk může vyvolat alergickou reakci.

Více drastičtější způsob, jak se zbavit berušek, představuje vysavač, kterým berušky snadno a rychle vyluxujete.

Prevence před beruškami

Přemýšlíte nad tím, jak jste mohli zabránit invazi berušek? Vzhledem k tomu, že berušky rády lezou po fasádách, kam během dne dopadá sluníčko, stačí jim ke vstupu do domácnosti otevřené či pootevřené okno, což je v teplých letních a podzimních dnech poměrně častá situace. S jednou beruškou si pravděpodobně hlavu lámat nebudete. Pokud jich však objevíte deset, dvacet či více, je na čase mít se na pozoru! Abyste invazi berušek předešli a nemuseli mít zabarikádovaná okna, instalujte si síťky proti hmyzu. Ochrání vás nejen před mouchami, včelami a vosami, ale i beruškami. Co se týče přípravků, účinné je například omytí okenních rámů i parapetů Savem.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.