Jak pracuje bytový architekt

Originální bydlení

Přidal katerinadoul, dne 18. 05. 2016,  0x


Zařizujete si byt a přemýšlíte, že byste si na pomoc zavolali odborníka na slovo vzatého? Zajímá vás, jak takový bytový architekt pracuje a s čím vším vám pomůže? V dnešním článku se proto zaměříme na práci bytového architekta.

Proč je dobré využít rad bytového architekta?

Vzhledem k tomu, že rekonstrukce a zařizování bytu je poměrně velkou a dlouhodobou investicí, je dobré se o ní předem pobavit s odborníkem, který je schopen objektivně zhodnotit, jaké řešení je pro vás nejvhodnější. Samozřejmě by se v něm neměl promítnout pouze vkus bytového architekta ale i váš. Zároveň by se měla realizace dle rad architekta vejít do vašeho předem stanoveného rozpočtu. Pokud se vám podaří najít bytového architekta, který z vašeho rozpočtu i interiéru vytěží maximum, můžete se těšit na originální bydlení. Abyste předem věděli, zda je vám práce daného bytového architekta blízká či nikoliv, předem si projděte ukázky jeho realizací.

Co čekat od bytového architekta?

Základním úkolem interiérového architekta je vytvořit z vaší domácnosti prakticky řešený, dokonale využitý a v neposlední řadě příjemný prostor pro bydlení. První schůzka s bytovým architektem bude spočívat zejména v tom, že představíte bytovému architektovi, co od něj konkrétně čekáte, ukážete mu prostor, který si přejete proměnit, sdělíte mu představy o vašem oblíbeném stylu i to co naopak rádi nemáte. Nakonec se samozřejmě musíte pobavit o rozpočtu. Dále je již práce na architektovi, který vám v dohodnutém termínu předloží návrh interiéru včetně 3D vizualizace. Pokud se jedná o rekonstrukci, architekt zpravidla poptá i jednotlivé řemeslníky a dodavatele. Jakmile si návrh s případnými zapracovanými změnami i jednotlivé práce odsouhlasíte, bytový architekt bude na průběh prací dohlížet a rovněž za ně bude zodpovědný. Posledním úkolem bytového architekta je předat vám kompletně zařízený byt či místnost, kterou měl za úkol předělat.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.