Jak položit vinylovou podlahu

Kutilové a zajímavé nápady

Přidal katerinadoul, dne 19. 08. 2016,  0x


Laminátové plovoucí či dřevěné podlahy mají nového konkurenta. Vinylové podlahy neboli podlahová krytina z polyvinylchloridu v sobě snoubí ty nejlepší vlastnosti – pružnost, odolnost, snadnou pokládku i údržbu a v neposlední řadě také široký výběr vzorů a motivů. Proto se v dnešním článku podíváme na to, jak položit vinylovou podlahu.

Výhody vinylové podlahy

Výrobci jdou ruku v ruce s moderními trendy, a proto v nabídce nechybí dekor opotřebeného nebo recyklovaného dřeva, který je v dnešní době velice žádaný. Mezi dalšími vzory si můžete vybírat z dekoru dlažby, kamene či korku. Jde o materiál velice odolný vůči mechanickému poškození i vodě. Další výhodou je, že je tato podlaha velice přejemná pro chůzi a má nízkou hladinu kročejového hluku. Je také vhodným materiálem pro podlahové topení. To je jen rychlý výčet výhod, které tento druh podlahové krytiny přináší.

Typy vinylové podlahy

Jak už jsme naznačili, pokládka není nijak složitá, ale musíte dodržet správný postup. Tvrzený vinyl se prodává ve formě dílců, které jsou vyráběné ve třech verzích. První variantou jsou ty, které se celoplošně lepí. Další variantou jsou takové, které jsou po obvodu opatřeny zámky a pokládají se stejně jako laminátová zámková podlaha. Poslední varianta vinylové podlahy je přilepená na HDF desce a pracuje s ní podobně jako s plovoucí podlahou.

Položení vinylové podlahy

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, je velice důležité a v podstatě nejdůležitější, aby byl podklad dokonale rovný, hladký a čistý. První varianta vinylových dílů, které jsou silné asi 2 mm, se lepí k podkladu pomocí profesionální podlahářského lepidla. U této varianty přijdou vhod zkušenosti s technologickým postupem při lepení. Je důležité vědět, kdy je lepidlo dostatečně odvětrané a jaké množství lepidla nanést. Pokud si na první variantu netroufáte, nebojte se pustit do zámkové vinylové podlahy. Pokládku této varianty zvládne každý šikovný kutil. Zámkové spoje, jimiž je vinylová podlaha vybavena, do sebe jednoduše zapadají. Finančně přitažlivější a zároveň i snadná na pokládku je poslední varianta, a to samolepicí vinylová podlaha. Funguje v podstatě jako klasická samolepka, odtrhnete krycí vrstvu a nalepíte. Tento typ není ovšem tak odolný jako předchozí, proto je dobré zhodnotit, jak bude podlaha v místnosti namáhaná.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.