Jak pěstovat okurky hadovky

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 21. 07. 2016,  0x


Okurky hadovky patří k zelenině, kterou má rád snad každý. Zvláště v létě patří okurky k velice vyhledávané surovině. Dají se jíst jen tak, ale výborné jsou i v salátech, jako příloha či je z nich skvělá a osvěžující limonáda. Pokud se chcete těšit z úrody okurek i vy, máme pro vás tipy, jak pěstovat okurky hadovky.

Jakou půdu potřebují salátovky

Okurky hadovky neboli salátovky, jak se jim lidově říká, potřebují velice kvalitní a dobře vyživenou půdu. Zemina by taktéž měla být hluboko zpracovaná a dobře vyhnojená. Abyste však měli jistotu, že se okurkám bude v půdě dařit, ještě do ní před výsadbou zapracujte minerální hnojivo. Použít ale můžete i speciální hnojivo, které je k dostání ve formě rašelinového substrátu. A protože okurkám hadovkám svědčí teplo, je vynikající taktéž vyhřátý chlévský hnůj.

V případě nedostatku živin nebo špatně propracované půdy se okurkám nebude vůbec dařit a dříve nebo později se zastaví jejich růst, a tak výběr zeminy rozhodně nepodceňujte.

Kdy a jak sázet okurky hadovky

Okurky hadovky můžete vypěstovat buď ze semen nebo ze sazeniček. Semena okurek hadovek klíčí při teplotě přibližně 25 °C. Jakmile semena vyklíčí, je dobré snížit teplotu na 22 °C. Vyklíčené rostlinky pak je nutné přesadit jednotlivě do květináčů. Ještě než zakoření, mají okurky rády ale opět trochu vyšší teploty.

Sazeničky můžete do skleníku vysazovat tehdy, když budou mít šest listů a budou dosahovat přibližně 20 až 25 cm. Slabé či příliš vysoké sazeničky ale určitě nezasazujte, dříve nebo později vám zežloutnou a neporostou. Salátovky jsou mimo jiné hodně náročné na teplo, a proto je do skleníku nedávejte příliš brzy. Teplota nižší než je 5 °C je pro okurky hadovky nepřijatelná.

Při výsadbě okurek hadovek je rovněž nutné myslet na dostatečný prostor. Obecně vám postačí dvě sazenice na metr čtvereční.

Jak pěstovat salátovky

Jakmile máte sazeničky vysázené, nezapomeňte na zálivku. Substrát nesmí nikdy vyschnout. Na druhou stranu ale nesmí být ani příliš vlhký, neboť by sazeničky začaly brzy žloutnout a postupně odumírat.

Při pěstování salátovek je taktéž nutné myslet na dostatečnou oporu, díky které mohou okurky hadovky bez problémů růst do výšky.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.