Jak pěstovat libeček

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 20. 07. 2016,  0x


Oblíbili jste si při vaření libeček? Není divu, tato nenáročná trvalka, která svou chutí může připomínat celer, má v kuchyni široké využití. Hodí se jak do omáček i polévek, tak jej můžete použít i pod maso. Libeček vám však výborně poslouží i při problémech s ledvinami, trávením nebo s pálením žáhy. A protože není nadto, když si můžete bylinky vlastnoručně vypěstovat, v dnešním článku vám poradíme, jak pěstovat libeček lékařský.

Základní podmínky pro pěstování libečku

Libeček lékařský patří k rostlinám, které mají rády slunné stanoviště nebo případně polostín. Rozhodně jej ale nedávejte do stínu, kde by špatně rostl. Co se týče půdy, nemusí být nikterak speciální. Libečku se výborně daří v běžné zahradní půdě, která by však měla být dostatečně vyživená a kyprá. Těžké a mokré půdy nejsou pro pěstování libečku absolutně vhodné.

Jak libeček vysévat

Libeček můžete buď vysévat v podobě semen nebo pro rychlejší růst můžete využít i kořenové puky. Pokud dáte přednost semenům, ideálním období pro jejich výsadbu je březen až duben nebo poté srpen až září. U výsadby libečku rovněž nezapomeňte na fakt, že se nejedná o žádnou mini rostlinku ale že libeček může dorůstat až dvou metrů. V případě vysévání semen je důležité rostlinky, které již dorostly přibližně 10 cm, protrhat. Ideální vzdálenost je přibližně 15 cm. Jen tak vám poroste silná rostlina.

Jak zalévat a hnojit libeček

Libeček na rozdíl od mnoha dalších rostlin nemá rád mokro, a proto jej není vhodné příliš zalévat. Výjimkou je pouze období dlouhého sucha. Libeček taktéž není vůbec nutné přihnojovat.

Kdy sklízet libeček

Zajímá vás, kdy je vhodné libeček sklízet? Vzhledem k tomu, že je z libečku možné použít nať, listy, semena i kořen, je sklizeň libečku od května až do listopadu. Pamatujte si však, že listy libečku byste měli sklízet pouze do té doby, než skončí kvetení. Poté začínají listy libečku hořknout.

Udělejte si radost originálním tričkem od Psí úsměv

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.