Jak pěstovat dýni hokaido

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 22. 07. 2016,  0x


Dáváte si rádi dýňovou polévku či už jste měli možnost vyzkoušet dýňové pyré? Jedná se o pokrmy, které jsou nejen chutné, ale i plné vitamínů a minerálních látek. A pokud si chcete být opravdu jistí tím, že dýně hokaido není vypěstovaná za pomoci nejrůznějších podpůrných přípravků, poradíme vám, jak pěstovat dýni hokaido i na vaší zahrádce.

Proč je dobré pěstovat dýně hokaido

Dýně hokaido neboli tykev hokaido či pouze Hokkaido si získává na popularitě mimo jiné z toho důvodu, že se jedná o dýni, kterou nemusíte na rozdíl od jiných druhů loupat a která se dá dokonce konzumovat i syrová. Výhodou pěstování vlastních dýní hokaido je také fakt, že si je můžete uskladnit a používat je po celý rok. Dýni tak budete mít k dispozici i tehdy, kdy se na trhu příliš neobjevuje.

Jakou půdu pro pěstování hokaido

Dýně hokaido je jednoletá rostlina, která má ráda středně těžkou půdu. Co je ale mnohem důležitější, zemina musí být pořádně vyživená. Proto je dobré přidat k půdě kompost, který ji dodá potřebné živiny. Hokaido však nepohrdne ani záhonem vyhnojeným chlévskou mrvou. Ještě než se pustíte do přípravy půdy, vyberte slunný záhon, neboť dýně hokaido má ráda teplo a sluníčko.

Jak na výsadbu dýně hokaido

I u dýně hokaido nemusíte používat pouze sazeničky, ale je možné vysévat semena. Bohužel se ale musíte obrnit trpělivostí, neboť ze semen poroste dýně podstatně déle. Ideální proto je předpěstovat si v průběhu dubna sazeničky. K tomu budete potřebovat písčitou zeminu, do které zasadíte dvě semena. Pokud budete udržovat dostatečnou vlhkost, sazeničky vám vyrostou velice brzy. V průběhu května sazeničky přesaďte do záhonu.

Jak pro semena, tak pro sazeničky platí, že je musíte vysazovat v dostatečné vzdálenosti od sebe. Nebojte se proto je sázet i více než jeden metr od sebe. Dýně zkrátka potřebují dostatek prostoru pro to, aby mohly dobře růst. Jakmile se vám dýně začne rozvětvovat, nebojte se je zastřihnout. Zvýšíte tak šanci na lepší úrodu. V neposlední řadě nezapomeňte dýně dostatečně zalévat.

Sklizeň dýně hokaido

Pokud dýni hokaido nebude nic chybět, již na přelomu května a června vám pěkně pokvete. V průběhu srpna se pak můžete těšit na první úrodu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.