Jak opravit starý betonový povrch

Kutilové a zajímavé nápady

Přidal katerinadoul, dne 1. 09. 2016,  0x


I když beton považujeme za celkem stálý a věčný materiál, mohou se vlivem povětrnostních podmínek objevit praskliny či jiné narušení. Někdy je beton nekvalitně namíchaný či nemá dostatečný čas na ztvrdnutí. Díky tomu se může začít drolit či praskat. Pokud máte například na zahradě betonovou terásku nebo schody, takové vady jistě nepůsobí příliš esteticky, a proto si v dnešním článku popíšeme, jak opravit starý betonový povrch.

Základní postup při opravě betonu

Prvním krokem před začátkem samotné opravy je odstranění vydroleného betonu, prachu a nečistot z prasklin a výtluků. K dokonalému vyčištění vám může pomoct vysokotlaký vodní čistič nebo průmyslový vysavač. Jestliže chcete opravdu důkladnou opravu, můžete pomocí flexy s diamantovým kotoučem vyřezat vydrolená místa až na hrany zdravého betonu. Následně je nutné penetrovat poškozená místa tzv. adhezními materiály pro spojení praskliny s novým betonem. Po dostatečném vyzrání penetrace vyplníme praskliny a trhliny betonovou mazaninou nebo samonivelační stěrkou.

Renovace betonového povrchu

Zrenovovat betonový povrch můžete také pomocí směsi speciální pryskyřice a kamínků. Výhodou tohoto materiálu je široký výběr různé zrnitosti a odstínů. Hodí se nejen pro opravu betonových podlah, ale také například zámkové dlažby. Nejdříve vyčistětet beton od mechů a nečistot. Důležité je povrch betonu vyrovnat a potom už je pokládka jednoduchá. Nejprve se musí připravit pryskyřice, kterou je nutné pořádně promíchat s kamínky. Pomocí nerezového hladítka směs natřete na připravený povrch. Po 24 hodinách můžete již po povrchu chodit. Hlavní výhodou tohoto materiálu je mrazuvzdornost, vodopropustnost a snadná údržba. V případě, že povrch ztratí původní vzhled, stačí jej natřít regeneračním nátěrem. 

Vždy je potřeba zvážit, zda jsou vady na betonovém povrchu jen drobné a vyplatí se jej opravovat, nebo zda jsou praskliny hluboké a beton se celkově drolí. V takovém případě je lepší udělat nový beton.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.