Jak oplechovat komín

Kutilové a zajímavé nápady

Přidal katerinadoul, dne 27. 08. 2016,  0x


Střecha je důležitým prvkem každé stavby a pokud má nějaké slabiny, vždy se to brzy projeví. V takovém případě jsou však následky horší a opravy finančně náročnější. Proto je dobré nepodcenit prevenci a důkladně se zaměřit na každou její část. Střecha a všechny její části musí odolat větru, dešti i sněhu. Nikde by tak neměla být ani škvírka, kudy by mohla voda zatékat.

Jakým materiálem oplechovat komín

V případě střechy bychom neměli zapomínat ani na kvalitní oplechování komína. Mezi materiály vhodné pro oplechování komína patří například pozinkovaný plech, který zároveň představuje jednu z nejlevnějších možností. K nejodolnějším a nejkvalitnějším materiálům ovšem patří měď. Tato varianta je ale poměrně drahá. Mezi novější materiály používané k oplechování patří pozinkovaný plech s vrstvou plastu. Výhodou je jeho odolnost proti korozi a pevnost.

Jak postupovat při oplechování komínu

Oplechování by mělo vždy začínat nejblíže k okapu. Jedná se o spodní díl, který se ukončuje na střešní krytině a na konci se vytváří okapnice, která se může přizpůsobit tvaru střešní krytiny. Okapnice je důležitou součástí oplechování, neboť má za úkol odvádět vodu ze střešní krytiny. Poté se přechází na tzv. vrchní díl, který je blíže hřebenu střechy. Ukončuje se pod střešní krytinou, a to za pomoci speciálního zpětného ohybu tak, aby pod ní nezatékala voda. Když budete mít hotový spodní i vrchní díl, vrhněte se na boční díly, které leží po spádu střechy a mohou se ukončovat oběma způsoby. To znamená pod střešní krytinou i na střešní krytině. V první variantě - pod střešní krytinou opět udělejte zpětný ohyb. Při ukončení na střešní krytině musíte vytvořit mezilehlou stojatou vodní drážku tak, aby se zamezilo zatečení většího množství srážkové vody pod střešní krytinu. Posledním krokem oplechování komína je ukončení pomocí ukončovacích krycích lišt.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.