Jak ohřát vodu v bazénu

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 18. 08. 2016,  0x


Máte rádi teplou vodu a otužování vás zrovna moc nebere? Rádi byste si prodloužili koupací sezónu i o několik týdnů? Pořiďte si k vašemu bazénu nějaký druh ohřevu. Dnešní trh nabízí velmi mnoho možností, a proto by byla škoda je nevyužít. V dnešním článku vám tak přiblížíme způsoby, jak ohřát vodu v bazénu.

Nejčastější možnosti, jak ohřát vodu v bazénu

Nejjednodušší způsob, jak ohřát vodu bez spotřeby elektřiny, je pořídit si solární plachtu. Solární plachta je v podstatě speciální bublinková tepelně-izolační fólie, díky níž proniká pod hladinu teplo, ale ne světlo. Kromě ohřívání vody plachta zároveň chrání hladinu před vychladnutím a před nečistotami. Jestliže máte bazén zapuštěný do země, můžete ho  samozřejmě zastřešit, ale jedná se o poněkud nákladnější variantu. Nejčastěji se na zastřešení používá hliník či polykarbonát. Můžeme zvolit nízký nebo vysoký typ zastřešení, kolejnicové či bezkolejnicové provedení zastřešení. Možností je opravdu mnoho, záleží jen na vašich požadavcích a financích.

Další formy ohřevu vody v bazénu

Další způsob, jak ohřát vodu, je pořídit solární ohřev, který existuje ve dvou formách – kruhový solární ohřev nebo solární ohřev v podobě panelů. Oba dva typy pracují na principu pohlcování tepelné energii ze slunce a následného ohřevu vody, která panelem proudí. Aby byl solární ohřev co nejúčinnější, musíte jej umístit tak, aby měl dostatek přímého slunečního svitu.

Kromě solárního ohřevu můžete taktéž využít tepelné čerpadlo. Výhodou tohoto typu ohřívače je, že nepotřebuje sluneční světlo, neboť dokáže předávat teplo z okolního vzduchu už při teplotách od 15°C. Při pořizování tepelného čerpadla sledujte především výkonový koeficient, který ukazuje poměr mezi získanou a vloženou energií. Dobrá čerpadla jsou taková, která mají tento koeficient roven alespoň 5. Tento druh ohřevu vody získává velkou oblibu zejména díky snadné montáži a obsluze. Zároveň je také doporučován ekology.

Tepelná čerpadla můžete pořídit již od 12 000 Kč a solární panely již od 6 000, ale záleží samozřejmě na jejich velikosti.

Trh samozřejmě nabízí i elektrické průtokové ohřívače. Ty jsou však pro každodenní provoz velmi nákladné a rozhodně se nevyplatí.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.