Jak odstranit staré tapety

Malování pokojů

Přidal katerinadoul, dne 25. 04. 2016,  0x


Už vás omrzely staré tapety a rádi byste si doma vymalovali či nalepili tapety nové? Abyste mohli zvelebit váš byt či dům, je samozřejmě nutné strhnout staré tapety. Ačkoliv může být odstranění některých tapet poněkud problematické, alespoň to budete mít brzy za sebou.

Tipy na odstranění starých tapet

Důležité je odstranit tapety bez zbytků. Jen tak předejdete nevzhledným boulím a bublinám, které by vám mohly následně ztížit malbu nebo lepení nových tapet. Tapety jako takové většinou dříve nebo později strhnete, ovšem problém se může vyskytnou v souvislosti s dobře držícím lepidlem, které s sebou bohužel někdy vezme i omítku. A tomu se chceme samozřejmě vyhnout!

Co se týče tapet, rozlišují se víceméně tři základní postupy. Nejjednodušší postup představuje tapety odstranitelné za sucha. Jedná se především o moderní typ tapet, mezi které patří například vinylové, vliesové nebo sklovláknité tapety. Tento druh tapet je možné jednoduše strhnout, a to tak že tapetu na konci uvolníte a poté pomalu strhnete. Vaše zeď by měla být po jejich likvidaci stále krásně hladká. Někdy však dochází k nedorozumění, neboť některé tapety jsou vícevrstvé, přičemž stržení vrchní vrstvy, která může být například vinylová, by mělo proběhnout bez komplikací. Bohužel u tohoto typu tapet jde zpravidla za sucha odstranit pouze zmíněnou vrchní vrstvu. Na spodní vrstvu včetně lepidla je třeba použít vodu a škrabku. Stejný postup budete muset použít i u klasických papírových tapet, které je třeba nejprve důkladně namočit pomocí vody s kapkou saponátu a lepidla. Lepidlo se do vody přidává proto, aby stěnu udrželo vlhkou. Tapety je nejjednodušší namáčet válečkem, štětcem, hadříkem nebo rozprašovačem. Abyste si však v místnosti nenadělali ještě více škody, nezapomeňte podlahu obložit novinami či případně i nějakou folií, která zastaví stékající vodu. Nasáknuté tapety odstraňujte škrabkou. Postupujte vždy kousek po kousku.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.