Jak odstranit mech ze střechy

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 27. 06. 2016,  0x


Mech na střechách není jen estetický problém, ale pod mechovou vrstvou se drží vlhkost, která stejně jako kořínky mechu střechu poškozuje. A proto již při prvním zazelenání střechy by každý majitel měl zakročit. Jen tak nemusí dojít na nejhorší nebudete muset střechu kompletně rekonstruovat.

Odstranění mechu ze střechy

V zásadě máme dva způsoby, jak mech ze střechy odstranit, a to mechanicky nebo chemicky. Mechanicky je to samozřejmě namáhavější, neboť je potřeba zajistit především bezpečný přístup na střechu. Dále je však nutné zajistit pouze to, abyste při odstraňování mechu nepoškodili střešní krytinu. Tento způsob je ovšem doporučován pouze v případě menší rozlohy mechu na střeše.

Na trhu ale existuje i mnoho přípravků, které slibují trvalé a jednoduché odstranění mechu. Většinou se prodávají ve formě prášku, který se rozpustí ve vodě a poté nastříká na střechu. Za zkoušku ale stojí i osvědčené rady, tipy a poručení z řad chalupářů. 

1) Modrá skalice

Použití roztoku modré skalice s vodou představuje velmi účinný prostředek v boji proti mechu. Roztokem postříkejte střechu a nechte působit. Po aplikaci modré skalice se na střeše mech dlouhou dobu neusadí.

2) Vápenné mléko

Dalším způsobem, jak se zbavit mechu, je nastříkat na střechu vyhašené vápenné mléko, které se běžně používá pro bílení. Nezapomeňte však, že je dobré jej procedit, aby se při postřiku neucpávala tryska postřikovače.

3) Síran měďnatý

Účinným přípravkem je taktéž roztok síranu měďnatého. Rozpusťte přibližně 1 kg síranu ve 12 litrech vody a tento roztok nastříkejte na střechu. Abyste si to co nejlépe načasovali, počkejte až zaprší. Ideální je totiž vlhký mech. 

Prevence před mechem na střeše

Jako prevenci můžete v horní části střechy po celé její délce umístit pruh měděného plechu o šířce přibližně 4 cm. Plech totiž oxiduje a uvolňuje měděnku, která se při dešti dostává na celou střechu, čímž likviduje mech.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.