Jak odstranit mech z betonu

Praktické rady

Přidal janapk, dne 18. 05. 2016,  0x


Na stinných a stále vlhkých místech se daří mechu. A vůbec mu nevadí rozrůst se i na beton. Sice nemůže beton nějak narušit, co si ale budeme povídat, není to moc hezké. A když se rozroste na betonové cestě a zaprší, hrozí vlhký mech úrazem. Mech prostě patří do lesa a my si popíšeme způsoby, jak se ho zbavit.

Odstranění mechu z betonu a dlaždic

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak mech zlikvidovat, je postřik modrou skalicí. Tuto metodu používali už naši předkové, takže je prověřená a zaručená. Můžeme ji použít ale jen tam, kde nebude vadit, že po aplikaci modré skalice zůstanou na betonu modré skvrny.

Další metodou našich babiček je zasypávání mechu dřevěným popelem. Mech k růstu kromě vlhka a stínu potřebuje kyselou půdu, kterou mu popel zneutralizuje. Tím se posypané místo pro něj stává pro život nevhodným.

Pokud nemáte jak dřevěný popel vyprodukovat, nezbývá než vyzkoušet některý z přípravků na likvidaci mechu, kterých je v prodeji už celkem dost.

Náš tip: zkuste odstraňovač mechu na bázi kyseliny pelargoniové. Jedná se o účinný neselektivní herbicid, přitom je biologicky velmi rychle odbouratelný a neškodný pro živočišnou říši.

Nejlepší je prevence

Pokud teprve plánujete betonové plochy kolem domu nebo cestičky v zahradě, myslete na prevenci už na začátku a použijte samočistící beton. Ten obsahuje fotokatalytický cement, díky němuž se mech ničí působením slunečního světla. Mech vás na takovém betonu nikdy trápit nebude.

Bohužel neřeší prevenci v případě, že chceme před mechem ošetřit klasický beton bez samočistící schopnosti. V takovém případě si vypomůžeme úpravou povrchu silikonovou penetrací nebo jinou disperzí, která ucpe póry v betonu. Tím docílíme toho, že se voda nemůže vsakovat do betonu a mech tak nemá možnost růst.




Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.