Jak odstranit cigaretový zápach

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 17. 04. 2016,  0x


Propadli jste kouření a nehodláte se ho jednoduše vzdát? Pokud jste zarputilý kuřák, pravděpodobně s tím jen tak neseknete. Netrápí vás ale ten neustálý zápach, který je cítit s vašich úst, oblečení, vlasů či dokonce u vás doma?

Odstranění cigaretového zápachu z domácnosti

Překvapivým a jednoduchým řešením, které vás může zbavit zápachu u vás doma, je pořízení či vysázení obyčejných rostlin. Mezi ideální patří například aloe vera a tchýnin jazyk neboli tenura. Obě rostliny patří k poměrně nenáročným pokojovým rostlinám.

Zbavit vás cigaretového zápachu však dobře zvládnou i misky naplněné čerstvě mletou zrnkovou kávou. Tento způsob ocení především milovníci kávy. Kromě kávy můžete do misek nalít i vodu s pár kapkami octu. Ocet je totiž výborným pohlcovačem pachu!

A když se zaměříme na rady našich babiček, za vyzkoušení jistě stojí zapálení jednoho až dvou bobkových listů, které zápach z cigaret rozhodně přebijí. Víte, jak to doma krásně voní, když sušíte pomerančovou či citrónovou kůru? Kůra z citrusů je rovněž jednou z možností, kterou můžete provonět váš dům, ve kterým bydlí jeden či více kuřáků.

A protože cigarety jsou nejvíce cítit z popelníku, nezapomeňte jej nejen pravidelně vysypávat, ale rovněž umývat vodou s lihem.

Zbavte si cigaretového zápachu na oblečení

Nesnáší vaše druhá polovička, když z vás cítí cigarety? Není se čemu divit! Nejedná se o nic přitažlivého. Zapáchající oblečení můžete alespoň během dne zkusit nastříkat parfémem. Bohužel ten pach pouze přebije, nikoliv odstraní. Nejúčinnějším řešením je hodit prádlo do pračky. Pokud ale například nechcete vaši oblíbenou bundu prát každý den, pověste ji na ramínko a dejte ven vyvětrat. Jestliže ve vaší domácnosti nechybí sušička, jistě oceníte její funkci na odstraňování pachu, kterou je většina moderních sušiček vybavena.

Co se týče zápachu z úst, ideální je žvýkání žvýkaček či aromatických bylinek, jako je například máta nebo eukalyptus. Pokud máte chuť na ovoce, tak jablko taktéž dokáže pohltit cigaretový zápach.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.