Jak nejlépe umýt okna

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 4. 05. 2016,  0x


Mytí oken patří ve většině domácností k ne moc oblíbeným činnostem, které je třeba alespoň dvakrát do roka absolvovat. Zpravidla tomu bývá na podzim a na jaře před Velikonocemi. Každý má své osvědčené postupy, jak okna nejlépe umýt. Zajímá vás, které ale fungují nejlépe?

Tipy, jak nejlépe umýt okna

Říkáte si, že stačí teplá voda a prostředek na nádobí? Ačkoliv tento postup patří k nejčastějším, není příliš účinný. Prostředek na nádobí sice lze využít při mnoha jiných čištěních, než představuje nádobí, u oken ovšem raději sáhněte po speciálních přípravcích na mytí oken. Co se týče teploty vody, ta by měla být teplá, nikoliv však horká. Její teplota by neměla překročit 30 °C. Při vyšší teplotě se bohužel snižuje účinek čistících prostředků. Do vody je taktéž dobré kromě čistících prostředků přilít trochu octa, který okna nejen leští, ale zároveň odmašťuje, díky čemuž jde mytí mnohem lépe.

Ideální počasí pro mytí oken

Abyste si byli jistí, že výsledný efekt bude co možná nejlepší, okna myjte za oblačného počasí. V žádném případě by venku nemělo pršet nebo dokonce sněžit. Sluneční paprsky by však výsledek zkreslovaly. Zároveň voda na skle mnohem rychleji schne, díky čemuž vznikají nevzhledné šmouhy.

Jak na okna i rámy bez šmouh

Při mytí oken vždy začněte u rámů. Na ty je ideální krémový čistič. Zvláště pak na bílé rámy, u kterých zvýrazní bílý odstín. Jakmile máte rámy čisté, můžete přejít k samotným oknům. Kromě teplé vody s vhodným přípravkem na mytí oken budete ještě potřebovat utěrku z mikrovláken, která má skvělou absorpční schopnost. Díky tomu je vhodná pro čištění i následné leštění skel. Okna vždy myjte krouživými pohyby. Jedině tak docílíte toho, že se budou krásně lesknout a nebudou samá šmouha. Možná si říkáte, že dříve žádné speciální utěrky neexistovaly, a proto je nepotřebujete ani vy. V takovém případě sáhněte po obyčejných novinách, které rovněž odvedou dobrou práci. Nicméně jich budete potřebovat mnohem více.

Jak mýt okna podle rad našich babiček?

Chcete-li vyzkoušet něco naprosto netypického, máme tu pro vás jednu babskou radu. Ta říká, že stačí v pěti litrech vlažné vody rozpustit jeden balíček světlého pudinku. Tímto zvláštním roztokem umyjte okna. Jakmile voda s pudinkem na skle uschne, můžete začít okna leštit.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.