Jak nejlépe odstranit pařezy

Zahrada

Přidal katerinadoul, dne 20. 06. 2016,  0x


Rozhodli jste se zkrášlit svou zahradu, ale nevíte si rady s tím, jak co nejjednodušeji odstranit staré pařezy? V dnešním článku vám nabídneme jak okamžitá řešení, tak i způsoby, které budou vyžadovat více trpělivosti.

Tipy, jak odstranit pařezy okamžitě

Jedním ze způsobů, jak se dříve lidé zbavovali pařezů, je vypalování. Ovšem s tím buďte velice opatrní. Může se jednat o poměrně nebezpečné řešení. Navíc se můžete dostat do rozporu s místními vyhláškami, které jakékoliv vypalování či pálení bez předchozího oznámení zakazují. Možná si řeknete, že pařez bude jen doutnat, ovšem pokud je půda složená především z rašeliny, žár se může během chvíle přenést o mnoho metrů dál a způsobit vám řadu obtíží. Proto tu máme pro vás další tip - zavolejte si na pomoc traktor, který pařezy vytáhne. I tento postup však má nevýhodu, a tou je, že v případě starých a hodně prorostlých kořenů bohužel s pařezem nenadělá nic ani silný traktor.

V případě, že s pařezem nemůžete stále pohnout, pravděpodobně bude dobré vypůjčit si pařezovou frézu. A protože se nejedná o nejlevnější nástroj, možná stojí za to zvážit místo výpůjčky rovnou i pomoc odborníků. Důležité je, aby pařez byl vyfrézovaný až pod úroveň daného terénu.

Další způsoby odstranění pařezů na zahradě

Jestliže nechcete sahat do své peněženky, máte na výběr taktéž jednu přírodní metodu, jak se zbavit pařezu na zahradě. A co k tomu budete potřebovat? Možná vás to překvapí, ale obyčejnou hlívu ústřičnou, kterou osázejte do pařezu, který chcete odstranit. Nejprve vytvořte za pomocí vrtačky několik dírek a naočkujte je. Jakmile začne hlívá ústřičná prorůstat, dřevo pařezu se začne pomalu ale jistě rozpadat. Tento ekologický postup je sice zaručený, ovšem poměrně zdlouhavý. Obvykle se rozpadne přibližně do dvou let.

V případě starých pařezů je taktéž možné použít chemii. Většina takových prostředků je vytvořena s použitím dusičnanu draselného, který pomáhá urychlit hnilobný proces pařezu. Jestliže se rozhodnete pro chemické prostředky, postupujte opět tak, že nejprve vyvrtáte do pařezů pár děr, do kterých dle návodu přidáte danou chemii. Během několika týdnů se pařez rozloží a vy již nebudete muset vynaložit tolik úsilí s jeho vykopáváním.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.