Izolace balkonů a teras postup

Kutilové a zajímavé nápady

Přidal katerinadoul, dne 6. 09. 2016,  0x


Balkony a terasy jsou dnes velmi oblíbeným stavebním prvkem nejen u panelových domů, ale i rodinných domů. Balkon s hloubkou větší jak 1,5 m se už řadí mezi terasy. Aby vám balkon či terasa nenadělala více starostí než radosti, je nutné dodržet správný postup. Vzhledem k tomu, že jsou balkony i terasy vystaveny různým povětrnostním podmínkám, při projektování a realizaci se vždy musí pamatovat na tepelně technické požadavky.

Základní postup izolace balkonů

První fází je samozřejmě příprava. Nejprve musíte připravit povrch, který chcete izolovat. Odstraňte starou dlažbu a beton. Hned potom je nutné povrch zarovnat. Můžete použít maltu. Dále je rovněž dobré povrch napenetrovat. Když máte povrch připravený, přejděte již k samotné hydroizolaci.

Postup hydroizolace balkonů a teras

Pokládku hydroizolace provádějte při venkovních teplotách nad 5°C. Samozřejmě nesmí být ani tropické vedro. Jako hydroizolaci můžete použít asfaltové pásy, svařovanou PVC izolaci či speciální hydroizolační stěrky. Asfaltové pásy mají dvě zásadní nevýhody, a to že se na ně nedá lepit ničím jiným než asfaltem, a nebo jemu příbuznými materiály. Druhou nevýhodou je, že při vyšších teplotách výrazně měknou.

Hydroizolační stěrka by měla mít specifické vlastnosti – vodotěsnost, po vytvrdnutí také pružnost, nehořlavost. Nejprve podklad navlhčete. Vrstva hydroizolační stěrky by měla být 2 mm vysoká. Zpočátku vytvořte tzv. mikrovrstvu, která je v podstatě jen takový nátěr. Poté pomocí zubové stěrky naneste vrstvu 5 mm silnou. Do této vrstvy vtlačte po celé ploše síťovinu ze skelných vláken. Nakonec hydroizolační stěrku zarovnejte hladítkem do roviny 2 mm silné. Dejte si především pozor na vnější a vnitřní rohy, na styk podlahy balkonu a stěny. U stěny byste měli použít gumovou pásku. Tu použijte i u prostupů zábradlí. Nezapomeňte, že hydroizolační stěrku musíte vytáhnout na svislou stěnu až pod sokl. Hydroizolační stěrku nechte pořádně vytvrdnout. Poté už jen nalepte vybranou dlažbu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.