Fasády rodinných domů inspirace fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal janac, dne 8. 05. 2016,  0x


Říká si někdo, že na fasádě až tolik nezáleží? Omyl! Fasáda je vaší vizitkou. Je to zkrátka to první, co uvidí každý, kdo vás přijde navštívit. Mimo estetickou funkci však fasáda plní také funkci ochrannou, a proto je její volba opravdu důležitá.

Tipy, jakou zvolit moderní fasádu domu

Jedním z klasických typů fasády je omítka. Ta je však na rozdíl od dřívějších mnohem kvalitnější, propustnější a odolnější. Kromě počasí si tak hravě poradí i s nepříznivými řasami nebo plísní. Co se týče odstínu omítky, barevná paleta je tak široká, že si vybere opravdu každý. S omítkou souvisí taktéž výběr druhu fasádních barev, který se liší zejména dle pojivého materiálu. Rozlišujeme tak akrylátové, silikátové nebo silikonové fasádní barvy.

Kromě klasické omítky však můžete vaši fasádu pojmout netradičně a dát přednost dřevěné variantě fasády. Počítejte však s tím, že vlivem počasí a dalších vlivů postupně získá přirozenou patinu. I to ale může představovat skvělý estetický prvek. Navíc dřevo potřebuje pravidelné ošetření.

Stále více domácností dává přednost cihličkám. Dle vzhledu cihličky můžete snadno dosáhnout typického městského či industriálního vzhledu a odlišit se tak od okolních domů. Co se týče cihel, je jen na vás, zda dáte přednost klasickému cihlovému zbarvení, půjdete do pískové nebo úplně jiného odstínu. Kromě tónu cihliček se taktéž musíte rozhodnout, jestli sáhnete po lícových cihlách, které vyžadují náročnější postup, nebo zkusíte obkladové pásky. Výhodou cihlové fasády je její bezúdržbovost. Mimo cihliček můžete taktéž využít přírodní formy kamene, který je k dostání jak ve formě pásků, tak panelů.

Jestliže milujete přírodu, co byste řekli přírodní zelené fasádě? V případě fasádní flóry nezapomeňte, že bude třeba nainstalovat i opěrnou konstrukci, po níž se bude zeleň táhnout.

Vzhledem k tomu, že fasáda se týká celého domu, je výhodou, že můžete využít od každého něco. Kolem oken můžete například umístit cihličky nebo kámen a na zbytek fasády si vystačíte s klasickou omítkou. Ta zároveň může obsahovat i několik barev. Nezapomínejte však, že Váš dům by měl zapadat do okolní zástavby.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.