Barvy v bytě inspirace fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal janac, dne 8. 05. 2016,  0x


Hledáte nějakou inspiraci, pokud jde o barvy do bytu? Jestliže si nevíte rady, jaké barevné odstíny do jednotlivých místností zvolit, přinášíme vám v dnešním článku potřebnou dávku inspirace.

Jaké barvy zvolit do bytu?

U výběru barev je důležité vycházet z toho, jak velké jsou jednotlivé místnosti. U velkých a prostorných místností se nemusíte bát odvázat. Jestliže se však jedná o malé místnosti, dejte přednost světlým tónům, jako je bílá, béžová, šedá, smetanová a další něžné přírodní tóny, které prostor opticky zvětší a prosvětlí. V případě, že se nechcete vzdát barevné kombinace, vyberte si jednu stěnu, kterou nechte vymalovat vámi vybraným odstínem. Pokud je daná místnost dlouhá a úzká, použijte tmavší barvu na delší stěnu, která ji opticky zkrátí.

Další možností je i využití dvou výrazných barev. Abyste dosáhli zajímavého kontrastu, na jedné stěně nechte barvu horizontálně a na druhé zvolte vertikální směr. Využitím barevných a nekončících pruhů se zdi opticky protáhnou.

U menších místností také nezapomínejte na to, že strop by měl zůstat bílý. Jestli byste jej však rádi alespoň pocitově snížili, nebojte se zvolit nějaký sytější odstín. Výborně působí šedá nebo olivová.

Pro ty, které světlé barvy nelákají, ale přesto potřebují zvětšit a prosvětlit daný prostor, vyberte si barvu, která se vám líbí. Stěny však nikdy nemalujte pouze jedním odstínem. Díky tomu, že zvolíte například tři až čtyři odstíny, a to od světlé po nejtmavší, prostor dokonale rozbijete a nebude tak působit stísněně.

Trendy barvy v bytě

Zajímá vás, jaké jsou momentálně populární barevné kombinace? Skvěle si například rozumí přírodní tóny v kombinaci s jednou výraznější barvou. Takto můžete například zvolit šedivé stěny, které rozzáříte žlutě zbarvenou zdí za obývací stěnou nebo postelí. V místnostech, kde trávíte většinu volného času, volte svěží a energii nabité barvy, jako je například oranžová nebo žlutá. Pro spaní vám skvěle poslouží modrá a nebo tóny zelené. Mezi netradiční ale velice pěkné odstíny patří mimo jiné petrolejová, modrošedá či lososová. Během vybírání vhodných odstínů myslete rovněž na to, že by měly zapadat do celkového interiéru.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.