25 praktických triků, jak zútulnit malý byt

Ostatní inspirace

Přidal homedecor, dne 20. 10. 2017,  0x

25 praktických triků, jak zútulnit malý byt

Připomíná váš byt větší pokoj, a to se do něj vejde chodba, kuchyň, obývací pokoj, ložnice i koupelna? I v takovém bytě se dá bez problémů útulně bydlet. A co víc? Může i vypadat dokonale.

Základem bydlení v malém bytě by mělo být praktické rozvržení jeho dispozice. Velkou roli v malém prostoru ovšem hrají úložné prostory. Ty však nemusí být vždy skryté. Naopak je lze využít ke stylové výzdobě bytu. Zatímco si mnozí myslí, že malý byt je malý byt a že na jakoukoli dekoraci zde není prostor. Opak je pravdou. Zapotřebí je však nutná dávka kreativity a fantazie. Poté si můžete začít pomalu hrát s prostorem.

Majitelé malých bytů zpravidla nechtějí utrácet tisíce za designové a dekorativní prvky. Naštěstí existuje mnoho DIY tipů, jak zdokonalit a zútulnit vaše bydlení. Šmrnc vaší kuchyni například dodáte praktickým žebříkem, který lze využít coby úložný prostor pro kuchyňské nádobí nebo pro pěstování bylinek. Nezapomeňte ani na první pohled nevyužitelné rohy. Kromě mini pracovního stolu zde můžete z poliček vybudovat moderní knihovnu či vytvořit originální obraz z vašich fotografií.

Velkými pomocníky jsou rovněž nejrůznější háčky, košíčky, boxy a další vychytávky pro uložení vašich věcí. Dají se rozmístit na stěnu, do poliček, pod skříně či postel. V malých bytech má své místo i vysoký bar, který slouží nejen jako prostor pro stolování, ale nabízí i nespočet řešení pro uložení vašich věcí. Navíc je designovým prvkem, který opět dodá šmrnc každé kuchyni. Více inspirace najdete v naší fotogalerii.

Fotogalerie, inspirace

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.