Okrasné zahrady u domů fotogalerie inspirace

Zahrady fotogalerie

Přidal jankratochvil, dne 11. 07. 2016,  0x


Naše zahrada – místo pro relaxaci, posezení s blízkými nebo aktivní odpočinek,. Každý jsme jiný, zahradu jsme si pořizovali z jiného důvodu a proto není jednoznačný návod na to, jak by měla vypadat. Jediné, co by měla okrasná zahrada splňovat, jsou naše estetické nároky.

Pravidelnost francouzských zahrad

Pokud toužíme po harmonii, řádu a pravidelných tvarech, inspirací nám budou jistě známé zahrady kolem zámků na Loiře. Dřeviny zastřižené do geometrických tvarů, pravidelné terasovité záhony květin ve sladěných barevných kompozicích, uprostřed impozantně vynikne fontánka nebo umělý vodopád.

Takové zahrady působí velmi kultivovaně až luxusně. Od majitele ale vyžaduje pravidelnou péči a je dost náročná časově.

Anglický park nebo feng shui

Okrasné zahrady připomínající komponovanou krajinu nachází mnoho příznivců. Využijte terénních nerovností, zapomeňte pravidelné plochy a na rovné cestičky. Ty by neměly být rovné proto, že podle feng shui by z takového místa rychle utíkala energie a pohoda.

Křoviny vysaďte do komponovaných skupinek a celkový dojem doplňte kameny, kamínky a oblázky. V takto pojatých zahradách velmi vyniknou správně založené skalky a umělá jezírka s rybičkami.

Do zahrady založené v anglickém nebo čínském stylu můžeme s klidným svědomím postavit altánek nebo pergolu s posezením pro přátele.

Návrat k přírodě aneb organizovaný chaos

Dnešní moderní zahrady se tváří naoko neupraveně až chaoticky. Koberce trvalek, z nichž tu a tam vykukuje solitérní dřevina se střídají se shluky jakoby přes sebe rostoucích keřů. Umělé jezírko nechte zarůst rákosem a kapradinami, květinové záhony ozvláštněte okrasnými travinami.

Samotné záhony vůbec nemusí být pravidelně symetrické, květinami a drobnými dřevinami můžete osázet různá zákoutí. Velmi dobře vypadají zvýšené záhony nebo květiny vysazené ve starých nepotřebných nádobách – koších, zahradní konvi, starých hrncích a podobně.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.