Zahrada

Jak vyrobit plašič ptáků

janapk

janapk 17.09.2016

0

0

1463


Kategorie: Zahrada

Ptáci na našich zahrádkách jsou sice do jisté míry užiteční, protože se živí larvami jiných škůdců, v období dozrávání úrody jsou ale návštěva nevítaná. Hodně o tom ví převážně sadaři a vinaři, na vinice a ovocné stromy se totiž ptáci v období dozrávání snášejí v houfech.

Není možné ubránit se útokům všech ptáků, na spoustu z nich ale můžou účinkovat plašiče, které si vyrobíte sami doma.

Zobrazit více

Rozhodli jste se, že na své zahradě chcete vybudovat bazén? Podzemní varianta bazénu přináší řadu výhod. Na rozdíl od nadzemního bazénu například neruší linii pozemku, snadněji se do nich leze a nemusí být ani zvlášť drahé. V dnešním článku se proto podíváme na to, jak postavit bazén svépomocí.

Zobrazit více

Červci - jak se jich zbavit

janapk

janapk 10.09.2016

0

0

2169


Kategorie: Zahrada

Parazitují na pokojových rostlinách, hlavně na sukulentech a orchidejích, které nesnesou přemokření. Červci jsou obtížní asi 2 mm velcí broučci, kteří milují právě sucho a teplo. Problém je ale skutečnost, že většinu svého života jsou schováni v ochranném chomáčku vlákna podobného vosku, proto se šp...

Zobrazit více

Jak na sršně

katerinadoul

katerinadoul 10.09.2016

0

0

1524


Kategorie: Zahrada

Trápí vás v okolí vaší chaty či domu sršně? I když nejste alergici, sršní píchnutí není příjemné a jistě si nechcete nechat kazit příjemné večerní posezení s rodinou bzukotem tohoto hmyzu. Sršní bodnutí není nebezpečné, dokonce obsahuje méně jedu než bodnutí od včely. Ačkoli patří sršeň k mírumilovn...

Zobrazit více

Kdy a jak stříhat angrešt

janapk

janapk 07.09.2016

0

0

2138


Kategorie: Zahrada

U angreštu, stejně jako u rybízu a ostatních drobnoplodých keřů, získáme nejlepší úrodu, pokud se k plodům dostane světlo. Je proto potřeba uchovávat korunu angreštu nazhušťěnou každoročním řezem.

Nejlepší doba pro řez angreštu je předjaří, ještě před tím, než vyrazí pupeny. Pokud to klimatické podmínky dovolí, můžete stříhat už od ledna do března. Rozhodně by ale v průběhu řezu nemělo mrznout, ještě lépe, když ani po řezu již nepřijdou mrazy.

Zobrazit více

Jak se zbavit molice

janapk

janapk 05.09.2016

0

0

1399


Kategorie: Zahrada

Další škůdce, který útočí na rostliny v naší zahradě, je molice skleníková (Trialeurodes vaporarium). Nejčastěji ji najdete na okurkách, paprikách, rajčatech, ale také na okrasných květinách. Dospělé molice mají nažloutlé asi 2 mm dlouhé tělíčko a bílá voskově šupinatá křídla.

Zobrazit více

Jak na chov čmeláků

janapk

janapk 02.09.2016

0

0

1200


Kategorie: Zahrada

Pečovat o čmeláky je záslužné a potřebné. Čmeláci ztrácí přirozená místa ke stavění hnízd, takže postupně dochází k jejich úbytku. Přitom jsou pro naše zahrady velice užiteční pomocníci. Dokážou opylovat i květy s hlubokými kalichy, kam se včely nedostanou. Na  rozdíl od včel pracují také v deštivém...

Zobrazit více

Jak se pozná kůrovec

janapk

janapk 29.08.2016

0

0

1740


Kategorie: Zahrada

Kůrovci jsou skupina brouků velkých od 1 do 9 mm, živí se buď přímo lýkem a dřevem stromů nebo podhoubím ambróziových hub, které rostou v komůrkách ve dřevě. Někteří kůrovci si tyto houby pěstují a podhoubí přenáší ze stromu na strom.

Zobrazit více

Orchideje jsou krásné, když kvetou, jak se ale postarat o odkvetlý stvol? Je dobré nechat ho na rostlině nebo se má zastřihnout? Zvlášť pěstitelé začátečníci si s tímto problémem často neví rady. Jak se tredy správně postarat o orchidej?

Orchideje  Phalaenopsis (česky můrovec) a Paphiopedilum (střevíčník) mohou na stejném výhonku vykvést několikrát, proto není nutné ho po prvním odkvětu odstraňovat. Další květenství už ale zpravidla nebývají tak bohatá. Květní stonek odstraníme až tehdy, když začne osychat. Na jeho místě se po čase...

Zobrazit více

Sršně a sršní bodnutí straší nejen alergiky, ale všechny, kteří mají chaty, chalupy, zahrady nebo bydlí na venkově. Strach pramení nejen z jejich velikosti a hlasitého bzučení, ale také možná mýtů, které jsme o nich slyšeli v televizi. Noční můrou se pak především stává, objevíme-li na naší zahradě...

Zobrazit více

Jak se zbavit puklice

janapk

janapk 20.08.2016

0

0

1377


Kategorie: Zahrada

Trápí vás puklice? Objevily se na pokojových rostlinách a nemůžete se jich zbavit? Nebo jste je našli venku na dřevinách? V obou případech je to problém, který je potřeba řešit okamžitě. Na boj s puklicí se ale rozhodně obrňte trpělivostí.

Zobrazit více

Jak vyhubit mravence na zahradě

janapk

janapk 20.08.2016

0

0

1785


Kategorie: Zahrada

Mravenci na zahradě představují velkou nepříjemnost, zvlášť, když si na ní pěstují mšice a zabraňují slunéčkům sedmitečným v jejich likvidaci. Mravenci dokonce mšice přenáší na šťavnaté rostliny za čerstvou potravou.

Zobrazit více

Jak vyštipovat rajčata

janapk

janapk 18.08.2016

0

0

1120


Kategorie: Zahrada

Pokud pěstujete keříková rajčata, nemusíte se tím zabývat, u tyčkových odrůd ovšem nesmíme podcenit jednu důležitou činnost: v době, kdy tyčková rajčata rostou, je velmi potřebné vyštipovat zálistky.

Tyčkové odrůdy se pěstují převážně ve sklenících či foliovnících a rostou i v době, kdy nasadily květy. Keříčkové odrůdy, které pěstujeme volně na zahradě nebo v nádobách na balkoně, ve chvíli, kdy začnou kvést, růst přestávají.

Zobrazit více

Máte rádi teplou vodu a otužování vás zrovna moc nebere? Rádi byste si prodloužili koupací sezónu i o několik týdnů? Pořiďte si k vašemu bazénu nějaký druh ohřevu. Dnešní trh nabízí velmi mnoho možností, a proto by byla škoda je nevyužít. V dnešním článku vám tak přiblížíme způsoby, jak ohřát vodu v...

Zobrazit více

Určitě si pamatujete dobu, kdy vyčistit vodu v bazénu znamenalo vypustit celý bazén, ručně ho vyčistit a znovu napustit. Taková doba je naštěstí pryč. Ovšem úplně bez chemie to nepůjde. V dnešním článku vám poradíme co dělat, abyste měli krásně průzračnou vodu v bazénu.

Čistící proces není náročný za předpokladu, že se do čištění bazénu pouštíte pravidelně. Bez pravidelnosti a pečlivosti si bohužel přiděláte práci navíc a budete nuceni použít daleko větší množství chemie.

Zobrazit více