Asi nejsou hezčí chvilky všedního dne, než když se rodina sejde u společného jídla. Při zařizování kuchyně proto myslete i na jídelní kout, místo vašich společných večeří.

Jídelní stůl by měl být v souladu se zbytkem zařízení kuchyně. Jestliže jsou skříňky z masivu, dřevěný stůl podtrhne celkový vzhled. Židle naopak můžeme volit klidně i čalouněné, i když dřevěnými s barevnými podsedáky nic nezkazíte.

Ke kuchyňské lince s vysokým leskem lépe vynikne moderní jídelní sestava s kovovými prvky a skleněnou deskou nebo leštěnou povrchovou úpravou.

Pokud vám prostory nedovolí velkorysejší řešení, vytvořte si jídelní kout aspoň ve formě ostrůvku, který z jedné části funguje jako úložný prostor a odkládací či pracovní plocha a z opačné strany jsou přisunuty židle – klidně i barové.

Vyhrajte si s barvami. Volte takové, které se doplňují se zbytkem zařízení nebo stěnami v kuchyni. Místnost by neměla působit přeplácaně, ale nebojte se kontrastů.


Komentáře (1)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


Ivanka74

1 měsíc nazpět

Ivanka74 napsal:

Moc pěkné kuchyně, určitě se inspiruji, až budeme rekonstruovat. Zatím jsme vyměnili jen jídelní stůl, ale už ten udělal velký rozdíl. Kupovali jsme odtud: http://www.consulo.cz/jidelni-stul a mohu jen doporučit, do detailu propracované, používají kvalitní dřevo a termíny dodržují na čas a bez problému :)