Stěhujete se do novému bytu či domu, nebo jen předěláváte dosavadní domácnost? Pak se jistě neobejdete bez malování, které je neodmyslitelně spojené s každou renovací interiéru. Váháte, jaké barvy by se do jednotlivých místností hodily? V dnešním článku vám proto poradíme, jak vhodně zvolit barvy v interiéru.

Tipy, jak vybrat barvy do domácnosti

Jestliže máte spíše menší místnosti, volte přírodní tóny, které prostor opticky zvětší a prosvětlí. Pokud nepatříte mezi příznivce světlých odstínů v podobě bílé, smetanové béžové či šedé, můžete sáhnout i po světlých barevných tónech. Krásně působí například světle růžová, kávová nebo bledě modrá.

Při výběru barev je taktéž nutné zohlednit i barvu podlahy. Čím je podlaha tmavší, tím světlejší odstíny byste měli volit. Barvou, kterou nikdy nic rozhodně nezkazíte, je bílá a šedá. Šedá je navíc oblíbená jak v moderních, tak i tradičně zařízených interiérech, neboť si díky své univerzálnosti skvěle rozumí s jakýmkoliv typem i barvou nábytku a doplňků.

Ideální barvy do obývacího pokoje

V případě obývacího pokoje bývá obecným pravidlem volba tlumenějších a teplejších odstínů, které navozují příjemnou a útulnou atmosféru. Jestliže toužíte spíše po uklidňujícím prostoru, zvolte teplé barvy v tmavších tónech. Naopak světlé odstíny teplých barev místnost oživí. Pokud milujete moderní a minimalistický styl, vystačíte si pouze s bílou barvou či jejími odstíny. Kdo z vás by toužil po atypickém a trochu extravagantním obývacím pokoji, nebojte se zkombinovat i dva nebo tři odstíny. Dle vašeho vkusu se může jednak například o kombinaci jedné barvy v různých odstínech, která pokoj opticky rozbije a zvětší, nebo vsaďte na jistotu a zkombinujte bílou například s modrou či olivovou barvou.

Tipy na barvy do ložnice i dětského pokoje

Co se týče ložnice, jedná se o místnost, kde hledáte klid a odpočinek, a proto zde dejte přednost uklidňujícím a tlumenějším odstínům. Do ložnice se tak rozhodně nehodí dráždivá červená nebo sytě fialová. V případě, že chcete v ložnici navodit ochlazující pocit, sáhněte po studených odstínech, jako je například krásná šedomodrá barva.

V dětských pokojíčcích se můžeme vyloženě vyřádit, neboť barvy by měly být veselé, hravé a svěží. Nebojte se ani kombinace několika odstínů.


Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů