Jak vyčistit koženou sedačku

Praktické rady

Přidal janapk, dne 27. 04. 2016,  0x


Kožená sedačka není levná záležitost. Aby nám sloužila co nejdéle, je nutné jí věnovat pravidelnou a šetrnou péči. Přesto se občas stane, že se na ní objeví šmouha nebo flek, se kterým si nevíme rady a běžný čistič kůže nestačí. Zkuste některý z tipů, které uvádíme níže.

Čištění kožené sedačky od běžných nečistot

Základem péče o koženou sedací soupravu je pravidelná očista. Nejprve ji zbavte prachu, buď suchým hadříkem nebo vysavačem. U vysavače dávejte pozor, abyste si sedačku nepoškrábali některými nástavci. Na lehce znečištěná místa použijte vlhký hadřík, případně hadřík namočený v mýdlové vodě a dobře vyždímaný. Použijte přírodní mýdlo, rozhodně by nemělo obsahovat natrium laurylsulfát. Použijte lehké pohyby, netřete silou, abyste nečistotu nezatlačovali do kůže.

Náš tip: zkuste vlhčené ubrousky pro dětskou hygienu.

Na silnější znečištění je vhodné koupit originální prostředek na čištění kůže. Může to být kvalitní sedlové mýdlo, nebo nějaký prostředek s přídavkem včelího vosku. Je mnohem vhodnější než přípravky na bázi oleje, i když ani ty v malém množství nemusí být na škodu. Rozhodně se vyhněte prostředkům obsahující rozpouštědla nebo jiné výrobky z ropy. Je dobré prostředek nejdříve vyzkoušet na kousku sedačky, který není běžně vidět.

Jak na skvrny na kožené sedačce

Jak si poradit s odolnými skvrnami?

Základní pravidlo je vyčistit pokud možno ihned a nenechávat skvrnu zaschnout.

Náš tip: na odolné skvrny pomůže zubní pasta. Může mít i lehce abrazivní účinky. Místo lehce potírejte a pak důkladně očistěte od zbytků pasty.

Zvláštní kapitolou jsou skvrny od propisky nebo lihové fixy. Někdy prostě jen vypadne z ruky a neštěstí je na světě. V takovém případě zkuste poklepávat vatičkou namočenou v lihu. Opakujte několikrát, dokud skvrna nezmizí. Můžete také zkusit bezacetonový odlakovač, nebo Savo. Některé hospodyňky doporučují přestříknout lakem na vlasy. Místo vyčištěné agresivnějšími přípravky nezapomeňte ošetřit některým z kondicionérů na kůži, aby nevysychala
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.